Sedat Peker'in SPK eski Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve ailesi odağında yazışmalar ile iddia ettiği rüşvet çarkında adı geçen Mine Tozlu Sineren'in sosyal medya hesabından yönelttiği bir paylaşım ve aldığı cevap gündem oldu.

Eski Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve kardeşi AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’den sermaye artırımı için 12 milyon TL rüşvet istediği iddiası ve detayları Türkiye'yi ayağa kaldırmıştı.
Peker'in iddialarında adı geçen Mine Tozlu Sineren'den açıklama
Organize suç örgütü lideri olarak aranan Sedat Peker'in rüşvet çarkı iddialarında adı geçen, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu, Eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, kardeşi AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve onun eşi THK Üniversitesi'nin eski rektörü Ünsal Ban isimleri arasında sadece Ünsal Ban hakkında "eşine ait kişisel verileri organize Sedat Peker ile paylaşma, tehdit ve şantaj suçlamaları" ile gözaltı kararı çıktı.
SPK, iş kadını Mine Tozlu Sineren'e cevap verdi: Suç duyurusunda bulunacağız
Bu arada Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu ise "sağlık sebepleri" ile görevinden istifa etmişti ki Mine Tozlu Sineren sosyal medya hesabından yaşanılanlar ile ilgili isyan etti.
Sineren sosyal medya hesabından "Bu kadar gündem oldu !!!!Hiç bir muhalefet partisi benimle iletişime geçmedi! Akp ‘de …ne kadar ilginç değil mi? Sanırım telefonlarım dinlenebilir diye korkuyorlar korkmayın! Korkarsanız ne iktidarda kalabilirsiniz ne de iktidar olabilirsiniz!!!!" sözleri ile özellikle muhalefeti hedef alırken cevap ise İYİ Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan'dan geldi.
Mine Tozlu Sineren'den açıklama! 'Birbirine düştükleri için her şey ortaya çıktı' - Gündem - Demokrat TV
İbrahim Özkan, Sineren'in paylaşımına cevap olarak "Konuyu araştırmak yargının işi bizler gerekli suç duyurusunda bulunduk. Keşke sizden rüşvet istenirken süreçten muhalefete bilgi verseydiniz." dedi.
Ancak hem Mine Tozlu Sineren'in isyanı hem de İYİ Parti Grup Başkan Vekili İbrahim Özkan'ın cevabı, muhalif seçmende 6'lı masada yer alan eski AKP'li yöneticilerden Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu isimlerinin özellikle de bu olaylardan sonra bulunmasından duyulan "rahatsızlık" ile karşılık buldu.