27 bin 283 personel ile ilgili Jandarma Genel komutanlığı atamaları belli oldu ancak sonrası vahim...

İçişleri Bakanı Soylu’nun onayı ile Jandarma Genel Komutanlığı tarafından, 27 bin 283 personeli kapsayan genel atamalar belli oldu.

Buna göre, 2022 yılı genel atamaları kapsamında; 1’inci, 2’nci, 3’üncü, 4’üncü ve 5’inci hizmet bölgelerinde görevli subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşlardan hizmet süresini tamamlayan ve sıralı hizmet bölgelerine atama tebligatı alan personelin yeni görev yerleri belirlenmiş oldu.

bakanlik-duyurdu-jandarma-genel-komutanligi-atamalari-belli-oldu-nANj

Jandarma Genel Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada ise “Atamalar, görevli olduğu 1’inci, 2’nci, 3'üncü sıralı hizmet bölgelerinde (batıda) ve 4’üncü ile 5’inci (doğuda) derece hizmet bölgelerinde, hizmet süresini tamamlayarak atama tercih hakkı kazanan personel ve temdit başvurusunda bulunan personel ile öncelikli sıralı hizmet bölgesine atanma isteğinde bulunan personelin tercihleri göz önüne alınarak gerçekleştirildi. Atama takvimine uygun olarak yürütülen genel atamalar, batıdan-batıya, batıdan-doğuya ve doğudan-batıya şeklinde 5 bölge kriteri esas alınarak belirlendi” denilmişti.

Ancak bu atama sonrası öyle bir iddia ortaya atıldı ki, sosyal medyada yankı buldu.

Tam da SADAT yapılanmasının, Türk Silahlı Kuvvetlerine paralel yapı olduğu tartışmaları yaşanırken ve bir islam ülkesi çağrıları deşifre olmuşken, korkutan bir bilgi paylaşıldı.

Jandarma Genel Komutanlığı'nda devir- teslim

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Murat Bakan Atatürkçü isimlerin uzaklaştırıldığını şu sözlerle açıkladı;

Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket.. Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket..

"Bugün Jandarma Genel Komutanlığında tayinler açıklandı tüm Atatürkçüler hem İstihbarat Komutanlığından hem de İstihbarat Başkanlığından uzaklaştırdı. Bir çoğu il dışına gönderildi…"