Sosyal medyada servis edilen ve kamera ile çekimde oldukları açıkça gürülmesine rağmen ağır kakaretler ile yaşlı bir kadını taciz ettikleri gözlenen görevliler gündem olurken, bambaşka iddialar ortaya çıktı.

Özel Bayındır Hastanesi'nde çekildiği açıklanan yoğun bakımdaki yaşlı kadının yüzüne para saçarak dalga geçen sağlıkçılar tepkilere neden olurken, başka bir videoda ise yaşlı kadına, "Kimin kocasıyla Beşiktaş'ta ele ele geziyorsun?" diyerek küfür edip dalga geçtikleri ortaya çıkmıştı ki yaşanılanlar ile ilgili skandal bir iddia ortaya atıldı.

Daha önce İsveç hastanesi olarak faaliyet gösteren özel hastanenin daha sonra İş Bankası iştiraki olarak Bayındır Hastanesi adı altında hizmet verdiği konuşulurken, Sedat Peker'in açıklamaları ve rüşvet iddiaları ile isimleri gündeme gelen meşhur Özışık kardeşlerden Süleyman Özışık youtube kanalından hastanede yaşanılanlar hakkında dehşete düşüren iddialarda bulundu.

Ancak en çok dikkat çeken ise Süleyman Özışık'ın konu hakkında kapsamlı bir video yayınlaması ile gündem olan videonun servis edilmesinin yakın bir zaman dilimi içermiş olması oldu.

Hadi ve Süleyman Özışık kardeşler kovuldu - bianet

Özışık, bir sene öncesi yani 2021 tarihine ait olduğu söylenen görüntülerin yanı sıra Bayındır hastanesinde farklı hastalar ve yaşlılar ile ilgili çok daha vahim tablolar yaşandığını iddia ederken, bu iddiaların sahibinin ise eski bir hastane çalışanı olduğunu ve hastane yönetimi tarafından ayrı, çağırılan müfettişeler tarafından ayrı rüşvet teklifi aldığını öne sürdü.

HASTANE YÖNETİMİ HABERDAR İDDİASI

Adsız10

Adı son dönemde "yandaş gazeteci" ve rüşvet karşılığı "sipariş haber" skandalları ile anılan gazeteci Özışık, iddialara göre görüntüleri elde eden kişinin şu anda hastanede personel olarak çalışmadığını, bu görüntüleri kaydettikten sonra hastane yönetimine bildirdiğini, hastane yönetiminin ise  Ankara’dan 2 müfettiş çağırdını anlatarek , gelen müfettişlerin olayların üzerini kapatabilmek için elindeki kayıtlarla şikayetçi olan personele “sana bir miktar para verelim ve sana bir tane de cep telefonu verelim ama o görüntüleri bize ver” dediklerini ileri sürdü.

Bayındır hastanesinde hastaların ölüme terk edildiğini, birçok kötü muameleye tabi tutulduğunu anlatan Özışık, kaynağı olan gencin hastanede yaşanan olaylardan bilgisi olan yönetici isimlerini ve dönemdeki görevlerini de Sezai Sevgin (Bayındır Sağlık Gurubu Müdürü), Mustafa Tankut Tabak, Cem Talas (Hastane Müdürü), Elçin Özince (Hastane Direktörü) olarak verdiğini belirtti.

Bu arada çalışan iddiasına göre ise Sezai Sevgin, hastanede bu yaşanan olayların üzerini örttüğü için İş Bankası Genel Müdür Yardımcılığına atandı.

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

OLAYLARA KARIŞAN GÖREVLİ HEMŞİRELERİN, BAKICILARIN İSİMLERİ NELER?

Özışık, Bayındır hastanesinde kötü muameler ve hakaretlere isimleri karışan hasta bakıcı ve hemşire ismlerini, Ali Erata, Mertcan Saylar, İrem Erol, Nuriye Koç, Mücahit diyerek bildiriyor.