Türkiye'nin ve dünyanın gündemde olan Gezi Parkı davası ve mülteci sorunuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, ülkeyi adeta şoka sokan açıklamalarda ve söylemlerde bulundu.

TGRT canlı yayında konuşan ve Türkiye'nin İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu korkutan bir konuşmaya imza attı.

Öncelikle gündemde olan Gezi Parkı davası ve mülteci sorunuyla ilgili açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, "Kaos planı içindelermiş... Yeni Soros'u bekliyoruz. Yeni Soros'un Kavala'larını bekliyoruz. 15 Temmuz'da tamamlayamadığımız işi tamamlayacağız." sözleri ile adeta muhalif kesime tehditler savurdu ki, bir İçişleri Bakanı olarak yaptığı bu açıklama sosyal medyada "skandal" olarak yorumlandı.

Yaşanılan son olaylarla artık saklanamaz boyuta gelen ve ülke gündemine taşınan mülteci sorunu ile ilgili özellikle Zafer Partisi Genel Başkanı Özdağ'ı da hedef alan İçişleri Bakanı, "Bu hayvandan aşağı bir adamdır. İnsan yerine koymam. Soros çocuğudur ve operasyon çocuğudur." cümleleri ile duyanın ağzını açık bırakan hakaretler savurdu.

Türkiye'nin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı TV programında , konusu ve mülteci sorununun risklerini göstererek ülkenin gündemine oturan "Sessiz İstila" filmi ile ilgili tepki göstererek "Bu bir edepsizliktir. Bir yalandır ve bunu ortaya koyup bunu sosyal medya üzerinden toplumu tahrik eden ve direk hükümeti hedef alan saldırı ile karşı karşıyayız. Ümit Özdağ'ın yaptığı Soros taktiğidir." dedi.

Türkiye'deki Suriyeli sayısını açıklayan Soylu, "Ülkemizde 3 milyon 762 bin 686 Suriyeli var. 200 bin 950 Suriyeli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldu. 2017 itibaren Türkiye'deki Suriyeli sayısı artmıyor."  dedi ve bu sırada kendisine Ümit Özdağ'dan gelen cevabı ısrarla ekrandan okutmadı.

Akbank Başvuru Yapana 40000 TL Nakit Ödemesi Yapıyor Akbank Başvuru Yapana 40000 TL Nakit Ödemesi Yapıyor

Soylu konuşurken Ümit Özdağ, "Soylu, Özdağ Soros taktikleri uyguluyor demiş. Soros taktiklerini kimin uyguladığını biliyoruz. Zafer Partisi, öğrenmesi gerekenleri Soros'tan deği, Toros'dan (Denktaş) ve onun temsil ettiği gelenekten öğrendi" mesajını paylaşmıştı.

Bu sözleri okumak için ısrar eden sunucunun tutumu üzerine de ayrıca sinirlenen Soylu "Hiç adam yerine koymam. Kabul etmem; bunun söylerseniz toplantıyı terk etmem. Ben bu adamı adam yerine ve insan yerine koymam. Bu hayvandan aşağı bir adamdır. Bu kadar basit. Adam yerine koymam. Kendisi adam yerine girmeye çalışıyor Soros çocuğudur ve operasyon çocuğudur. İstihbarat elemanı olduğu apaçık bellidir." sözleri ile bir İçişleri Bakanı'na yine yakışmayacak bir uslupla dinleyenlere kısa süreli bir şok yaşattı.

Bunlarla birlikte konuşmalarından da apaçık görüldüğü şekilde mültecilerin geri dönüşüne soğuk bakan Soylu "hep başları önünde olsun, gülmesinler istiyorsuz ama eğer gönderilirlerse en çok iş adamları karşı çıkacak. Önce işe al, sigorta yapma, az para ver sömür, sonra gitsinler de. Ben giderlerse göreceğim sizi" gibi sözlerle Türk halkının üzerinde adeta kambur olan ve ardı arkası kesilmeyen bir akınla gelmeye devam eden mültecilerin gitmesini istemediğini, bundan herhangi bir rahatsızlık duymadığını da açıkça belirtti.

Hatta bir İçişleri Bakanı olan Süleyman Soylu, mültecilere sorun diyenleri, gitmelerini isteyenleri eleştirirken bir ara sinirlerine de mani olamayarak, kontrolünü adeta kaybetmiş şekilde sunucunun, "Kaos planı iddiası var. Osman Kavala kararı Gezi tekrar geri gelmesi ve sığınmacıların tekrar gündeme gelmesi." sorusu üzerine şunları ağzından çıkartıverdi;

"Bekliyoruz. 15 Temmuz'da yarım kalan işimizi tamamlayacağız kaos planıyla. Çok net söylüyorum. Kaos planı çıkaracaklar ya; hepimiz bekliyoruz. Şuramızdayız(boğazını göstererek) kaos planı yapacak cici arkadaşlarımızı bekliyoruz. Yeni Soros'u bekliyoruz. Yeni Soros'un Kavala'larını bekliyoruz. 15 Temmuz'da tamamlayamadığımız işi tamamlayacağız."

İşte bir İçişleri Bakanı'nın ağzından çıkan bu sözler, sosyal medyada "bir iç savaş çıkartma gayretinin adımları" olarak yorumlandı.