Sosyal medyada yayınlanan bir video "insanları kobay olarak kullandılar" yorumları ile gündeme damga vurdu...

Microsoft'un kurucu ortağı ve dünyanın en zengin iş insanlarından biri olan ve corona virüsü salgını ile ilgili açıklamalarıyla gündem yaratan Bill Gates'in, Covid-19 salgını ile ilgili "yanıldık" dediği video sosyal medyada tartışma yarattı.

2015 yılında yaptığı konuşmada dünya üzerinde bir salgın hastalık olabileceğinin sinyalini veren ve Covid-19’u yıllar önce öngördüğü için gündem olan Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates'in, bu defa da "grip gibi olduğunu anlayamadık" açıklaması gündem oldu.

Gates'in şu ana kadar dünya çapında 6.2 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olarak gösterilen corona virüsü ile ilgili olarak daha çok yaşlıları etkileyen ve gribe benzeyen bir hastalık olduğunu, ancak bunu anlayamadıklarını söylediği  duyulan videosu "kobay olarak kullanıldık" denilerek paylaşılmaya başlandı.

Şimdiye kadar sürekli "daha kötü olacak" iddiaları ile her defasında daha vahim ve ürküten öngörüleri ile gündeme gelen Bill Gates bu defa ise sosyal medyada "yanıldık" dediği iddiası ile gündem oldu.

İlgili video bazı kullanıcılar tarafından "Bill Gates: "Kovid 19 sandığımız kadar öldürücü değilmiş. Grip gibiymiş." dedi. Birkaç ay önce böyle bir şey söyleseydiniz sosyal medyada linç edilecek ve sansürlenecektiniz. Bill Gates söyleyince hemen Bilimsel oldu. " şeklinde paylaşılırken, bu videonun kırpılarak çarpıtıldığı bilgisi de ayrıca yer aldı.

"Bu kişiler toplumu kandırıyor.. Videoyu kırpmış Bill Gates Ebola ile kıyaslama yaptı .. Bu virüs Ebola Kadar öldürücü olsaydı 33 milyon kişiyi öldürebilirdi dedi. Aşı olmasaydı şu anda bu şaşkın böyle gripmiş diyemeyecekti. Bu yalancılara inanmayın." şeklinde video ile ilgili durumu aktaran kişiler yer alsada, pandemi sürecinin başından itibaren konunun bir aldatmaca olduğu ve kobay olarak kullanıldığımız iddiaları da yeniden çoğalmaya başladı.

İşte sosyal medyayı karıştıran o video;

TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı