Milyarlarca liralık kamu ihaleleri, vergi affı ve garanti ödemeleriyle sebebi ile halkın ve muhalefetin “beşli çete” olarak Halkı nitelendirdiği Cengiz Holding, Limak Holding, Kalyon Holding, Kolin Holding ve Makyol Holding’in İyi Parti ve CHP ile yakınlaşmaya çalıştığı iddia edildi.

Ve Engelliler Üzerinden Promosyon! Bankalardan Promosyonları Kimler Aldı? Ne Kadar Aldılar? Ve Engelliler Üzerinden Promosyon! Bankalardan Promosyonları Kimler Aldı? Ne Kadar Aldılar?

FOX TV yayınlanan Orta Sayfa programı yorumcularından Murat Yetkin, milyarlarca liralık kamu ihaleleri, vergi affı ve garanti ödemeleriyle akıllara kazınan ve muhalefetin ise “beşli çete” olarak nitelendirdiği müteahhit şirketlerinin CHP ve İYİ Parti yönetimiyle görüşmek için sıraya girdiğini söyledi.

Murat Yetkin’in CHP VE İyi Parti belediyelerine yardımlar yapmaya çalıştıklarını da söylediği muhalif söylemle beşli çeteyi 2014’te ortaya çıkan hükümet kanallı tapeler de geçen 'Milletin a... koyacağız' diyen Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’den hatırlarsınız. Zira şahıs da bu cümleyi kurduğunu kabul etmişti.

cengiz_insaata_953_milyon_liralik_ihale_h28726_806c9

Orta Sayfa programda konuşan Murat Yetkin çarpıcı bir açıklamada bulunarak “Şu anda bir takım şeyleri tam kanıtlayamadığım için söyleyemiyorum. Bir kısmının bilgisi direkt bende var. Bunlar çok açık bir şekilde CHP'ye İYİ Parti'de, neredeyse 'sıraya girmiş vaziyette' diyeceğim randevular istiyorlar, yardımlar yapmaya çalışıyorlar” dedi.

Bu sözler üzerine programın bir diğer yorumcusu Deniz Zeyrek'in “Cumhurbaşkanı bunları biliyor mu?” diye yönlendirdiği soruyu ise “Bilmez olur mu hiç?” şeklinde yanıtladı.

cen1

Yaşanılan günlere bakıldığında ilginç açıklamalar ve eğer doğru ise ilginç gelişmeler bunlar. Milyarlarca lira tutarındaki kamu ihaleleri, haklarında çıkan sürekli vergi afları ve garantili ödemeleriyle hükümete yakınlıkları bilinen Cengiz Holding, Limak Holding, Kalyon Holding, Kolin Holding ve Makyol Holding’in İyi Parti ve CHP ile yakınlaşmaya çabaları kayda değer bir durum.