Sokağa Çıkma Yasağı geliyor! Kademeli Sokağa Çıkma Yasağı uygulanacak!

Artan vakalar sonrası Türkiye'de Kademeli Sokağa Çıkma Yasağı uygulanacağı öğrenildi. Özellikle İstanbul'da kesin olarak Sokağa Çıkma Yasağı uygulanacak.

Gündem 03.11.2020 - 12:27 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Artan vakalar sonrası Türkiye'de Kademeli Sokağa Çıkma Yasağı uygulanacağı öğrenildi. Özellikle İstanbul'da kesin olarak Sokağa Çıkma Yasağı uygulanacak. Bu perşembe günü toplanacak Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanı arasında hükümete Sokağa Çıkma Yasağı tavsiye verilecek.

Kademeli Sokağa Çıkma Yasağı uygulanacak!

Türkiye Kasım ayında Kademeli Sokağa Çıkma yasağı uygulanacak. Bu perşembe günü alınacak karar sonrası 65 Yaş ve üstü vatandaşlara hergün, diğer vatandaşlara Hafta Sonu Sokağa Çıkma yasağı uygulanacak. Hafta içi ise 8'den sonra Aile ziyareti, komşu ziyareti yapılamayacak. Sokakta sadece işe gidenler ve gelenler olacak.

65 Yaş Üstü yeniden Sokağa Çıkma Yasağı!

Bilim Kurulu, hastalığa yakalanınca atlatma oranı oldukça düşük olan, hatta yatarak hastalığı atlatamayan 65 yaş üstüne yeniden Sokağa Çıkma Yasağı uygulanmasını teklif edecek. Bilim Kurulundan yapılan açıklamaya göre " Sokağa Çıkma Yasağını uygulamazsak hastanede yatacak yerimiz kalmaz" açıklamasıyla hastalığı ağır atlatan yaş grubu olan ve hastanelerin bir çoğu bu grupta olan 65 Yaş üstüne yeniden Sokağa Çıkma Yasağı uygulanacak.

Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağı geliyor!

65 yaş üstüyle hafta içi biraz azaltılması planlanan Sokağa Çıkma Yasağı, Hafta Sonu tüm vatandaşlara uygulanacak. Sokağa Çıkma Yasağı bu cumartesi ve Pazar günü bile uygulanabilir. Perşembe günü açıklanacak karar sonrası bu hafta uygulanmazsa haftaya kesin uygulanacak.

Aile Ziyareti ve Arkadaş Ziyaretine yasaklanıyor!

Türkiye'de eğlence, kafe ve lokanta sektörü haricinde işe gidenler çalışanlar hafta içi çalışmaya devam edecek. Ancak akşam 19:00'dan sonra Aile ziyareti ve Arkadaş ziyareti de yasaklanıyor. Bilim Kurulu "Buluşmanın yüzde 70'i aile ziyaretinden" açıklaması sonrası "Bu hafta Aile ziyaretleri ve arkadaş ziyaretleri kesin yasaklanmalı tavsiyesinde" bulunduklarını ve bu hafta Aile ziyaretleri yasaklanacağı öğrenildi.

Çalışanlarda yarı yarı çalışacak!

Eğlence sektörü, Kafe ve lokanta haricinde normal hayatta işe devam edilecek. Ancak tüm işyerleri evden çalışma şekline değil, yarı yarı çalışma şeklini geçecek. 10 kişi çalıştıran işyerinde 3 gün ve 2 gün olmak üzere iki ekip kurulması zorunlu olacak. İsterlerde 1 hafta ilk 5 kişi, 2. hafta ikinci 5 kişi çalışacak ve virüsü biraz daha yayılma hızını dondurmak isteniyor.

Seyahat Yasağı bu hafta!

Bilim Kurulu, Sokağa Çıkma Yasağı öncesi İstanbul'a kesin olarak seyehat yasakları geliyor. İstanbul'a giriş ve çıkışlar tüm vatandaşlara kapatılacak. Perşembe günü ilk açıklanacak konu Seyahat Yasağı olacak.

İstanbul'a Özel 15 Gün Sokağa Çıkma Yasağı uygulanabilir!

Tüm Türkiye'ye gelecek Sokağa Çıkma Yasağı İstanbul'da biraz daha farklı uygulanabilir. İstanbul'a özel 15 gün Sokağa Çıkma Yasağı heran gelebilir. Perşembe günü Bilim Kurulu görüşmeleri sonrası 15 Günlük Sokağa Çıkma Yasağını Fahrettin Koca, Erdoğan'dan isteyip akşama uygulanabilir. Bildiğiniz üzere İstanbul'da salgın kontrolden çıkmıştı.

Son Dakika toplantı bugüne alındı!

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün 15.00’da toplanacak. İzmir'deki depremden koronavirüs ile mücadeleye kadar birçok önemli başlık toplantıda ele alınacak. Toplantıdan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yapması bekleniyor. Perşembe günü toplanması beklenen kurul sonrası açıklama yapması beklenirken Erdoğan toplantıyı bugüne aldı. Bugün bu yasaklar duyurulabilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@