Soma Kınık'ta meydana gelen maden faciasındaki Polyak Madencilik kimin? Polyak Madencilik sahibi kim? Galatasaray Eski Başkanı Adnan Polat Polyak Maden ortağı mı? Hüsnü Özyeğin kimdir? Muzaffer Polat kimdir? Muzaffer Polat Adnan Polat'ın neyi oluyor?

İzmir Kınık Soma'da meydana gelen madendeki patlama faciası sonrası gözler Polyak Madenciliğin sahibininn kim olduğuna çevrildi.

Sosyal medyada gezen bilgilere göre 15 madenci öldü 60 madenci göçük altında kurtarılmayı bekliyor. Olay yerine çok sayıda ambulansın sevk edildiğin bilgisi geçildi.

Peki Polyak Maden sahibi kim? 

Ziraat Bankası bugünden sonra ödeme yapacak! 50.000 TL'ye kadar hemen başvuru yapılacak! Ziraat Bankası bugünden sonra ödeme yapacak! 50.000 TL'ye kadar hemen başvuru yapılacak!

2014 yılında kurulan Polyak Eynez Enerji Üretim Madencilik San. ve Tic A.Ş.'nin Polat Madencilik Enerji San ve Tic. A.Ş. ile Fiba Grup’un enerji kolu olan Fina Enerji Holding ortaklığı olarak gerçekleştiği öğrenildi..

Edinilen bilgilere göre Fiba Holdingin Sahibi Hüsnü Özyeğin. Polat Madencilik Sahibi ise Muzaffer Polat'dır. Muzaffer Polat 1988'de babası ve kardeşleriyle kurduğu Polat Madencilik'i kendi kurduğu Polyak-Eynez'in yüzde 70'ini Hüsnü Özyeğin'e satarak ortak olmuştu.

Galatasaray eski Başkanı Adnan Polat PSP Investments ile DF Energies Nouvelles'e ait hisseleri satın alarak Polat Enerji'nin tek patronu olmuştu.