Son dakika:  Aile Destek Paketi Ödemelerinde Tarihler Belli Oldu

TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı

Aile Destek Programında ödemeler için geri sayım başladı. Sosyal Yardım parası adı altında hane başına 850 TL ile 1 250 TL arasında ödeme yapılıyor. Aile Destek Paketi için başvurular e-devlet üzerinden yapılabildiği gibi Dayanışma Vakfı üzerinden de yapılabiliyor. Binlerce kişi Mart ayında yapılacak Aile Destek Paketi Ödemelerini merak ediyor. Aile Destek Programı ödemeleri ile ilgili detaylar belli oldu…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi ailelere hane başına, Sosyal Yardım ödemesi yapıyor. Aile Destek Programı kapsamında yapılacak ödemeler sorgulanıyor. 2023 Mart ayı Aile Destek Paketi Ödeme tarihleri ile ilgili detaylar…

Bakan Yanık Konu Hakkında Açıklama Yapmıştı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı tarafından konu ile ilgili olarak daha açıklama yapılmıştı. “Maddi noktada bireyleri çeşitli hizmet ve sosyal yardımlar ile destekliyoruz.

Ocak ayında memur maaş katsayılarına yapılan yeni düzenleme ile sosyal hizmet modellerinde de artışlar yapıldı. Yapılan yeni düzenleme ile sosyal yardım programlarınızdaki aylık ödemelerde artışlar sağlanarak hak sahiplerinin hesaplarına yatıracağız” ifadelerini kullanmıştı.

Aile Destek Paketi Ödemeleri Başladı mı?

Yılbaşı öncesinde hak sahiplerine Aile Destek Yardımı ödemeleri yapılarak hesaplarına aktarılma işlemelerine başlanmıştı. 29 Aralık 2022 tarihinde Bakan Yanık tarafından yapılan açıklamada “ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen tensipler ile Ocak ayının ilk haftasında Aile Destek Programı kapsamındaki ödemeleri öne çekerek hak sahiplerinin hesaplarına aktarıyoruz. Türkiye Aile Destek Programı kapsamına dâhil toplam 3 milyon haneye 2,9 milyar TL, Çocuk Desteği Bileşeni kapsamına dâhil 2,2 milyon haneye ise 919 milyon TL olmak üzere toplamda 3 milyon haneye 308 milyar TL ödeme yapacağız” ifadelerini dile getirdi.