Son dakika haberi: Bugün yapılması beklenen bilim kurulu toplantısı ertelendi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak bilim kurulu toplantısının ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. Peki, bilim kurulu toplantısı neden ertelendi? Bilim Kurulu toplantısı ne zaman yapılacak?

20 Nisan 2022 çarşamba günü yapılması beklenen Sağlık Bakanlığı bilim kurulu toplantısı ertelendi. Sağlık Bakanı Fahrettin koca sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak toplantının ertelendiğini duyurdu. Türkiye'de son dönemlerde düşen vaka sayıları ve ölü sayıları ile birlikte bu toplantıda birçok yasağın kalkması bekleniyordu. Özellikle kapalı alanlarda devam eden maske kuralının Bu toplantı ile birlikte tarihe karışacak O düşünülüyordu. Ancak bilim kurulu toplantısı daha ileri bir tarihe ertelendi.

Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği! Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği!

Bilim kurulu toplantısı ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak bugün yapılması planlanan bilim kurulu toplantısının ertelendiğini duyurdu. Sağlık Bakanı açıklamasının devamında toplantının 27 Nisan çarşamba günü yapılacağını bildirdi. Bakan koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "Koronavirüs Bilim Kurulu, son toplantısını 2 Mart'ta yapmıştı. Salgınla mücadele tarihine geçecek o toplantıda alınan kararların isabetini hep birlikte gördük. Bilim Kurulumuz, daha da tarihi bir toplantıyı bugün yapacaktı. Bu toplantının günü, 27 Nisan Çarşamba olarak değişti."

son-dakika-bilim-kurulu-toplantisi-ertelendi-ne-zaman-yapilacak-2

Bilim kurulu toplantısı neden ertelendi?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca günlerdir bugün yapılacak olan bilim kurulu toplantısının en önemli toplantı olduğunu söylüyordu. Vatandaşlar da bu nedenle bir hayli heyecanlanmıştı. Ancak son dakika toplantının ertelenmesi herkese endişelendirdi. Fahrettin Koca toplantının ertelenme sebebi ile ilgili bir açıklama yapmadı.