Son Dakika! Tam kapanma geldi! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan az önce biten Kabine Toplantısı sonrası yeni Koronavirüs tedbirlerini açıkladı! Tam kapanma açıklandı! Erdoğan "29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19'dan başlayıp 17 Mayıs 2021 sabah 5'e k

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!  "29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19'dan başlayıp 17 mayıs sabah 5'e kadar tam kapanmaya geçiyoruz! Kesintisiz sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır!" dedi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde;

"TAM KAPANMAYA GEÇİYORUZ"

"29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19'dan başlayıp 17 Mayıs sabah 5'e kadar tam kapanmaya geçiyoruz! Bu tarihlerde kesintisiz sokağa çıkma yasağı uygulanacaktır!

"Tüm sınavlar ertelenecektir."

"Anaokulu, kreş, 8'inci ve 12'nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek."

"Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir."

"İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir."

EROĞAN ABD BAŞKANI BİDEN'E SESLENDİ!

Türkiye Covid19 sınavında son sıralarda yer alarak vahim bir tablo sergiliyor. Artan vaka sayıları ve yoğun bakımlardaki doluluk oranları nedeniyle günlerdir tam kapanmaya geçileceğine dair gçrüşler yer alıyordu.

Artan vaka sayıları alınan önlemler vatandaşı bunaltmış durumda. Esnaf kötü durumda.. Ancak vatandaşı asıl isyan ettiren şey yazılan cezaların haksızlığı. Sahilde ki sokaktaki hatta dağın başındaki tek başına uyuyan çobana öğle arasında eczacıların yemek yerken maskeyi bir anlığına çıkardı diye ceza yazılırken, parti mitinglerde, parti otobüslerinde, cenaze törenlerine dip dipe onlar insan ceza yazılaması vatandaşı isyan noktasına getirmiş durumda. 

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

Uzmanlar Covid19 vaka sayısını düşürmek için tam kapanma ve hızlı bir şekilde aşılama yapılması gerektiğini söylerken Kabine Toplantısı'nda kararlar alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yeni koronavirüs tedbirlerini açıklıyor. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI ŞU ŞEKİLDE;

"Derya Yanık ile ilgili sosyal medyada yürütülen linç kampanyalarını kınıyorum."

"Haksız ve mesnetsiz ifadeler bizi üzdü. 

"Joe Biden 24 Nisan günü yayınladığı mesajda acı olaylarla ilgili mesnetsiz, haksız ifadeler kullanmıştır. Batılı tarihçilerin bile kendi dediklerini yalanlayan bu açıklamalar talihsizlik."

"Tarihteki olaylar siyasetçilere değil tarihçilere bırakılmalıdır. Batının terör konusunda ikiyüzlülüğünü biliyoruz. ABD ve Avrupa eğer bizimle tarih konusunda yarışa girecek olursa onlar insan içine çıkamayacak duruma gelecektir. - Bunu biz değil, Avrupalı tarihçiler diyor"

"Acılarımızı kalbimize gömüp ileriye bakma erdemimizi bazıları yanlış anlıyor."

Türkiye olarak tarihte yaşanan acıların yarıştırılması gibi bir anlayışı insani bulmuyoruz. Ama şayet böyle bir yola girilecekse bu yarıştan alnı ak, vicdanı müsterih, kalbi mutmain çıkacak tek millet ve devletin biz olduğunu da hatırlatmak isteriz."

"Meseleyi özetle anlatmak istiyorum. Anadolu farklı etnik kökeneden insanların yaşadığı topraklar olmuştur. Tarihimize 93 harbi diye geçen döneme kadar bu barış içerisinde yaşam sürmüştür. Ermenilerde bu dönemde barış içerisinde yaşamaktaydı. Osmanlının son döneminde batılılar tarafından silahlandırılarak bize karşı ayaklandırılmıştır. Balkan toprakları bu şekilde başlatılan asimetrik savaşlarla ülkeden kopartılmıştır. 

Aynı durum Doğu'da Ermeniler üzerinden oynanmıştır. Bu çeteler topraklarımıza saldıran Ruslarla işbirliği yapmıştır.  24 Nisan'da ne olmuştur? İnsani trajedi anlamında hiçbir şey olmamıştır. Sadece Osmanlı devletinin savaş halinde olduğu aleyhine faaliyet yürüten örgütleri kapatıp yöneticilerini tutukladığı gündür. 

Yaşanan herhangi bir can kaybı da söz konusu değildir. Ülkemizdeki Ermeni toplumu bu tarihi acılarını anma günü olarak kabul etmiştir. Biz de bu tarihte ne olduğunu bilerek, Ermenilerin acılarına saygı duyarak son yıllarda mesaj gönderiyoruz.

"Türk ve Kürt nüfus Ermeni çeteler tarafından katledildi." 

"Yıllardır dile getirilen Ermeni iddiaları konusunda ortak bir tarih komisyonu kurulması teklifimize hala bir cevap alamadık"

"Ben belegeye dayanarak konuşuyorum, Sayın Biden neye dayanıyor bilmiyorum. Biz hodri meydan diyoruz"

"Osmanlı Devleti Ermeni nüfusuna yer değiştirmiştir. Başka toprakalra göndermemiştir. Mazereti olanlar sevkten uzak tutulmuştur."

"Kimsesiz kalmış Ermeni çocuklara sahip çıkılarak yetimhaneler kurulmuştur sayın Biden. "

"Biz bu konularda hiçbir zaman dışlayan olmadık"

"Herhalde insanlar katledildikleri, sorykırıma uğradıkları yere gönüllü olarak geri dönmezler sayın Biden"

"Ermenileri bu savaşta kullanmışlar ve ölülerini dahi istismar etmekte çekinmiyorlar"

"Hiçbir yerde Ermenilere ait toplu mezara rastlanmamıştır. Çünkü böyle bir hadise yaşanmamıştır"

"Soykırım diyorsanız önce kendinize dönüp bakın. Kızılderileri, siyahileri söylememe bile gerek yok. Sizler Türk'e soykırım yaftası yapıştıramazsınız"

"Azeri vatandaşlarıız.. Ermeni çevrilerin soykırım yalanına tutunmaları kendi tarihlerindeki utançları örtme çabalarıdır."

"Birinci dünya savaşında yaşanan sivil kayıplar üzerinden bir değerlendirme yapacaksak, Çarlık Rusya'sı Musevi vatandaşları sürgün adı altına ölüme terk edilmiştir. Ermenilerin kayıpları soykırım olarak itelendirilecekse tüm bunlar ve nice hadiseler alınmalıdır."

"Aleyhimizde yayın yapacak araştırmacılara bile arşivlerimizi kapatmııyoruz. Buyrun bakın"

"PKK üzerinden bu oyunların devamının faaliyete geçirilmeye çalışıldığının farkındayız"

"Biz tarihe hüsumet değil ders almak için bakıyoruz. Bu tür adımlar yeni sıkıntılara meydan vermektedir. Bizim Ermeniler'le hiçbir sıkıntımız yoktur. Barış içinde yaşıyoruz. Barış içinde komlulukla yaşıyoruz ancak hep biz fedakarlık yapıyoruz."

"