Son Dakika...  Ev Hanımlarına ve Öğrencilere Devlet Tarafından Büyük Destek Geliyor

Devlet durumu olmayanlara ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yönelik sosyal yardım kapsamında birçok maddi desteği aylık ya da 2 aylık olarak dağıtmaktadır. Edinilen bilgileri doğrultusunda ev hanımları ve öğrencilere de Bu konu kapsamında sosyal yardım yapılacak. Harçlık olarak 6346 TL’nin verileceği bu yardımdan ev hanımları ve öğrenciler yani 18 yaşından büyük olanlar faydalanabilecek.

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Devletin her geçen gün sosyal yardım kapsamında birçok kategoride olan ve durumu olmayan kişilere yönelik yapmış olduğu sosyal yardımlar haber oluyor. Devlet ve PTT aracılığı ile yapılacak olan 6346 TL cep harçlığına ev hanımı olanlar ve öğrenci olanlar faydalanabilecek. Bunun için ise bir şart daha var o da 18 yaşından büyük olma şartı.

Devlet Kesenin Ağzını Açtı

 Ev hanımı olanlara ve öğrenci olanlara bir müjdede devlet tarafından verildi. İhtiyaç sahibi olan ve maddeyi imkânı bulunmayan kişilere yönelik 6346 TL’lik cep harçlığı ilgili hesaplara PTT aracılığıyla belirtilen tarihler arasında yatırılacak. Henüz çalışmayan kadınlar ve öğrenciler için devlet tarafından sağlanan bu imkân doğrultusunda PTT’ye gidilerek cep harçlığı alınabilecek. Aylık olarak düzenli şekilde ödenecek olan bu cep harçlığı kadınlar için 6346 TL tutarında olurken öğrenci olan kişiler için ise bu tutar 4.759 TL olarak belirlenmiş durumda görünüyor.

Yine İŞKUR’da yepyeni bir proje ile aylık ödeme fırsatı da sunmuş durumdadır. Yine ev hanımı kategorisinde ve öğrenci kategorisinde olan kişilere yönelik hem para kazanma şansı hem de yeni iş öğrenme şansını ayaklar altına seriyor. İŞKUR’un yapmış olduğu yeni proje kapsamında cep harçlığı verilecek. Bir taraftan meslek öğrenip çalışarak bir şeyler öğrenen kişiler bir yandan da cep harçlığını çıkartmış olacak.