Tavan yapan enflasyon oranları ve asgari ücrete oluşturulan zam ardından devlet yardımlarına da zam geldi. Yardım şartlarını sağlamış olan tüm vatandaşlar en az 13.000 TL yardım ücreti alabilecek.

Son dakika: Geri ödemesiz 13.000 TL'den fazla para veriliyor! E-devlet üzerinden şimdi açıldı! Hemen bakın... Ödemeler İŞKUR ve SSK kurumları doğrultusundan yapılacak. Geri ödemesiz bir şekilde yapılacak ödeme amacıyla olabildiğince kolay bir müracaat tekniği bulunuyor. Böylece 13 bin TL’den çok miktarda bir destek almanız da olası oluyor! Doğum yardımında yurttaşların yardım ücretleri maaşları üzerinden hesaplanacak olup 112 gün üzerinden verilecek. Yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşlar yardım şartlarını ve müracaatlarını e-devlet üzerinden yapacaklar. İlk olarak tespit edilen şifre ve T.C. kimlik numaraları ile sisteme giriş yapmaları gerekmektedir. Sonrasında arama bölümüne SSK yardım müracaat yazıp sorgulatmaları gerekiyor. 

Gözden kaçırmayın

Atatürk Havalimanı İçin Hukuk Işığı Aralandı! Yıkım Durduruldu... Atatürk Havalimanı İçin Hukuk Işığı Aralandı! Yıkım Durduruldu...

Arama sonunda karşınıza çıkan adreste ki formu dikkatli ve kusursuz bir şekilde doldurup müracaat yapabilirisiniz. Bu işlemin sonrasında müracaatnun kabul edilmesi halde alıncak yardım parasını da bu sayede öğrenirsiniz. Başvurular bu bağlamda 15 ile 30 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Hem de yurttaşların tek bir müracaat hakları da bulunmamaktadır. Başvurusu kabul edilmeyen vatandaşlar gelişen günlerde tekrara müracaat da bulunabilirler.

Aktif olarak SSK üzerinden çalışan kadınlar, ilk kez yapılan doğumda 2 ay yarım gün çalışarak tam maaş alabilmektedir. İkinci doğumda ise 4 ay ve ileri doğumlarda ise 6 ay yarım gün çalışmaları gerekmektedir. Engelli çocuğu olan kadınlar amacıyla ise bu vakit 12 ay olarak belirlendi.  Çoğul gebelikte ise hal biraz farklılık göstermektedir. Çoğul gebelikte bundan sonra ek olarak 1 ay eklenecek. Bu annenin maaşının yarısını işveren yarısını da İŞKUR ödeyecek. Hem de maaşlarda rastgele bir şekilde damga vergi kesintisi de olmayacak.