Milyonlarca SGK-SSK ve Bağkur'lu emekli vatandaşların merakla beklediği ek ödemeler ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Emekli maaşlarına 1588 TL ek zam gerçekleştirilecek nokta detaylar haberimizde...

Son dakika haberi: Emekliye müjdeli duyuru! Emeklilere ek zam müjdesi verildi! 1588 TL... 3600 ek gösterge ile birlikte memur ve memur emekli maaşlarının kaç TL yükseleceği merak edilmeye başlandı. Kamu personellerinin heyecan içinde beklemiş oldukları ek gösterge yükselişinde ise ayrıntılar netlik kazanmaya başladı. 2 yapılan toplantının sona ermesinin ardından 10 Mayıs 2022 tarihinde komisyon üyelerine niye tekrardan toplanacakları açıklandı. Ek göstergenin ne zaman yürürlüğe gireceği şuandan merak edilmeye başlanırken, maaşlara nasıl bir tesir edeceği de gündeme gelmeye başladı. 

3600 ek göstergede son hal yakından takip edilmeye devam ediliyor. Milyonlarca kamu personelini yakından ilgilendiren ek gösterge yükselişinde ayrıntılar netlik kazanmaya başladı. 1255 ile 1588 lira arasında bir artış olması öngörülürken, 3600 ek gösterge yönünden komisyon daha önce çeşitli toplantılar yapmıştı. Vatandaşlar şimdi ise gözlerini 3600 ek gösterge sonrası maaşların kaç para artacağına yöneltmiş durumda. Gerçekleştirilen toplantıda tüm kamu personellerinin İçerisinde olduğu adaletli bir planlama konusunda isteklerin ele alınacağı açıklandı. 

3600 Ek Gösterge

3600 ek gösterge konusu ile alakalı yeni haberler sonrasında bununla ilgili olan çalışma meslek gruplarındaki milyonlarca vatandaşı mest edecek. Yeni düzenlemenin Meclis’e sunularak bu sene içersinde çözüme kavuşturulması amacıyla alakalı bakanlıklarca yoğun bir mesai harcandığı ifade edildi. 

EYT’de Son Durum

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) meselesinin çözümünde önünde set olan 3600 ek göstergedir. 3600 ek göstergenin çözüme yaklaşmasının sonrasında EYT çalışmalarında son hal da merak edilmeye başladı. Yetkililerce daha önceki dönemde oluşturulan açıklamalara göre önceliğin 3600 ek gösterge de bulunduğu aktarılmıştı. EYT konusu ile alakalı ise şimdilik atılmış net bir ismim görülmüyor. 
 

Ziraat Bankası bugünden sonra ödeme yapacak! 50.000 TL'ye kadar hemen başvuru yapılacak! Ziraat Bankası bugünden sonra ödeme yapacak! 50.000 TL'ye kadar hemen başvuru yapılacak!