Meteoroloji Genel Müdürlüğü yeni hava durumu tahmin raporu yayınlandı. Meteoroloji son dakika haberine göre nisan ayında karakışı yaşayacağız. Çünkü kar geri geliyor, sıcaklıklar mevsim normallerinin altına düşecek. Kar yağışının 4 gün boyunca etkili olacağı belirtilirken uzmanlar ise montları kaldırmayın uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 5 günlük hava durumu tahmin raporu yayınlandı. Yeni hava durumu tahminlerine göre Türkiye'ye soğuk ve yağışlı hava geri gelecek. Özellikle Pazartesi gününden itibaren soğuk hava hissedilmeye başlarken sıcaklıkların 12 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor. Salı günü ise yüksek bölgelerde kar yağışı görülebilir. Nisan ayının gelmesi ile birlikte bahara kavuşmanın mutluluğunu yaşayan vatandaşlara uzmanlardan montları kaldırmayın uyarısı yapıldı.

Pazartesi günü sıcaklıklar düşüyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan yeni hava durumu tahmin raporuna göre Pazartesi gününden itibaren hava sıcaklıkları Batı bölgelerden başlayarak düşecek Türkiye Balkanlardan gelen ve Trakya bölgesinden Yurda giriş yapacak olan soğuk ve yağışlı hava dalgasının etkisine girecek. Soğuk havanın Pazartesi gününden itibaren tüm yurda yayılalacağı tahmin ediliyor.

ABD Tatbikatları Sürerken Kuzey Kore yine Füzeleri Ateşledi ABD Tatbikatları Sürerken Kuzey Kore yine Füzeleri Ateşledi

Kar yağışı görülecek

Ayrıca sıcaklıklarının düşmesi ile birlikte yurdun büyük kesiminde de Yükseklerde kar yağışı etkili olmaya başlayacak. Yağışların 4 gün süreceği tahmin edilirken Uzmanlar ise vatandaşlara montları hazırlayın uyarısında bulundu. Ayrıca mevsim normallerinin altında serecek olan sıcaklıklar nedeniyle bazı hastalıklara karşı da uyarı yapıldı. Dışarı çıkarken güneşli havaya aldanıp ince giyinmeyin.

Don tehlikesi var

Diğer yandan meteoroloji uzmanı Kerem Ökten sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 11 Nisan da Türkiye'ye soğuk havaların geri geleceğini belirterek Karadeniz'de 1000 metre üstü yerlerde don tehlikesi olduğunu söyledi. 4 gün boyunca etkili olacak olan soğuk hava nedeniyle çiftçilerin tedbirli olmasını isteyen Kerem Ökten, havaların nisan ayında da inişli çıkışlı devam edeceğini dile getirdi.