Son dakika tatil haberleri gelmeye devam ediyor. Öğrenciler Valiliklerden kar tatili bekliyor. Peki Pazartesi okul tatil mi? 21 Mart 2022 Pazartesi okul var mı, hangi illerde ilçede kar tatili var?

Son dakika kar tatili haberleri öğrencilerin ve velilerin en büyük beklentisi olmuş durumda. Meteoroloji hava durumu için oldukça kötümser açıklamalar yapıyor. Bu anlamda 21 Mart Pazartesi günü okulların tatil edilme ihtimali oldukça yüksek. Pazartesi okula gidecek olan öğrenciler hayat sürdürdükleri illerde kar tatili olup olmayacağını merak ederek 21 Mart Pazartesi okullar tatil mi, hangi illerde kar tatili var? soruları üzerinden incelemelerini sürdürüyor. Merak edilen 21 Mart Pazartesi okullar tatil mi, hangi illerde kar tatili var? İşte tüm detaylar ilan365.net'te. 

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

21 MART PAZARTESİ İSTANBUL'DA OKULLAR TATİL Mİ? TIKLA ÖĞREN 

Pazartesi okul tatil mi? 21 Mart 2022 Pazartesi okul var mı, hangi illerde ilçede kar tatili var? Soruları hafta başında okula gidecek olan öğrenci, öğretmen ve veliler doğrultusundan merak edilerek araştırılıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) doğrultusundan oluşturulan son dakika hava hali uyarıları ardından pek çok ilde etkisini gösteren olumsuz hava koşulları nedeniyle 21 Mart Pazartesi okullar tatil mi, hangi illerde kar tatili var? soruları akıllara geliyor.

Pazartesi okul tatil mi? 21 Mart 2022 Pazartesi okul var mı, hangi illerde ilçede kar tatili var? 

21 Mart Pazartesi okullar tatil mi, hangi illerde kar tatili var? Sorularının yanıtları ve bütün detaylar şöyle;

İstanbul valiliği doğrultusundan oluşturulan bildirimde il çapında eğitim kurumlarının 21 Mart 2022 Pazartesi gününe kadar okulların tatil edildiği duyurulmuştu. 

Ülke çapında ise 18 Mart Cuma günü tatil edilen okulların Pazartesi günü de tatil olup olmayacağı şimdilik belli değil. İl valilikleri doğrultusundan Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) ve bölge müdürlükleri doğrultusundan hazırlanan hava hali raporlarına göre kar tatili kararları verilerek kamuoyuyla paylaşılıyor. Kar yağışı haline göre valilikler doğrultusundan kar tatili olan iller belli olduğunda en güncel bilgilerle ilan365.net adresinde olacak.
 

Kar yağışı ne kadar sürecek? 

Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise hava hali ile alakalı yaptığı son ikazında kar yağışının Pazar günü öğleden sonra etkisini yitireceğini söyleyerek şu ifadeleri kullandı: “Bu gece ve yarın gün boyu İstanbul’da kar tarzı şeklinde yağacak ve yoğun olacak. Aynı ön görü Batı Karadeniz amacıyla de geçerli. Dışarı çıkmasanız iyi olur. Nefes almakta güçlük çekebilirsiniz bu da oksijen eksikliği doğurur ve kalbiniz daha çok çalışmak halinde kalır.

Kar yağışı sırasında sert tanecikler görebilirsiniz şunlar "dolu" değil tarzıdir. Bana göre kar yağışı Pazar günü öğleden sonra etkisini yitirecek. İstanbul’da kar yağışı yönünden bugün ve yarın gece yarısı önemli. Afete dönüştürmeden atlatalım”