Son Dakika: Meclisten Gece Geçti! Emekliye Bayram İçin 5000 TL Ödeme verilecek. Kimler alabilecek? İşte detaylar...

Son Dakika: Meclisten Gece Geçti! Emekliye Bayram İçin 5000 TL Ödeme. Meclis onayından da geçen ve 5000 TL'ye kadar ödeme verilecek olan emekliler için başvuruları hızlı bir şekilde yapacak olan kişilere son dakika haberi geldi. 

Nakit ihtiyacı olan emeklilerin kamu bankaları üzerinden de bazı kamu destekli özel bankalar üzerinden emekli maaşı almaları durumunda 5000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi verilecek ve bu para 3 ay ertelemeli olarak ödenecek. Ramazan Bayramı öncesinde bu parayı alacak olan emekliler, Kurban Bayramı sonrasında ödemeye başlayacak ve rahat bir nefes alacak. 

Kampanyayı başlatan bankaların başında gelen Ziraat Bankası yapmış olduğu kampanya duyurusunda, özellikle daha önce bankalardan kredi kullanan kişilere hızlı bir şekilde sonuç vereceğini açıkladı. Ziraat Bankası, ayrıca yapmış olduğu açıklamada, başvuru yapmak isteyen kişilerin emekli maaşı kendi bankasında olması durumunda hemen internet bankacılığı şifresi alarak mobil uygulama üzerinden banka şubelerine gitmeden de 5000 TL ödeme vereceğini duyurdu. 

Verilecek olan 5000 TL, ödemelerde 36 ay vadeye kadar işlem yapılacak ve ilk taksit ödemesinde 90 gün erteleme yapıldığı gibi, ayrıca kredi taksit ödemelerini de 90 günde bir ödeme imkanı sağlanacaktır. Başvuruları gerçekleştirecek olan kişilere hızlı bir şekilde işlem yapacak olan Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank haricinde emekli maaşınızı, Şekerbank Garanti Bankası veya iş Bankası üzerinden de alıyorsanız başvurunuzu bu bankalardan da yapabiliyorsunuz. İnternet bankacılığı kullanamayan veya internet siteleri üzerinden işlem yapamayan kişiler kendi maaş almış oldukları banka şubelerine giderek, 5000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi için başvurularını sadece kimlikleriyle birlikte yapabilirler. 

Vakıfbank anında kredi başladı! 10 bin TL ve 50 bin TL araasında gelir belgesiz kredi alın! Vakıfbank anında kredi başladı! 10 bin TL ve 50 bin TL araasında gelir belgesiz kredi alın!

meclis-onayindan-gecti-vatandaslarin-sikintisi-gidiyor-5000-tl-ek-odeme-onaylandi

Bu kampanyalar haricinde emekli olan vatandaşlara sürekli olarak güncel kampanya yapan kamu bankaları yüksek limitli ihtiyaç kredileri ve borç transferi kredileri, imkanları da sağlamaktadır. Emekli maaşınızı ilk defa bu bankalara taşıyacaksınız beş bin TL ve üzerindeki nakit kullanacak olan kişiler, hızlı bir şekilde işlemlerini gerçekleştirmektedir. 50000 TL'ye kadar verilen tüm kredilerde bankalar, 36 ay vadeli olarak işlem yaparken, kredi kullanacak olan kişiler eğer 50000 TL üzerinde işlem yapacaklarsa 24 ay vadeli nakit kullanmaları gerekiyor.