Dünyaca ünlü otomobil üreticisi Toyota, vermiş olduğu müjdeli haberle beraber çalışan maaşına yüksek oranda zam yaptı. Üstelik neredeyse 7 aylık da ikramiye ödeneceği vurgulandı. Toyota çalışanlarına toplamda ne kadar ödenecek?

İkramiye ve maaş zammında büyük atılım yapan otomobil şirketi, dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Toyota'dan gelen hamle ile birlikte sendikanın istekleri tek tek karşılandı. 350 binden fazla üyesi bulunan Toyota Sendikası'nın talepleri yerine getiriliyor.

Maaş Zammı Açıklanmadı!

Maaş zammına yönelik detay paylaşmayan Toyota Başkanı Koji Sato, son 20 yılın en yüksek taban maaş artışının gerçekleştiğini vurguladı. Maaş zammının yanı sıra ikramiyedeki artış da büyük ilgi topladı. Toyota'nın bu hamlesi, diğer otomobil üretici şirketlerine örnek olur mu bilinmiyor. Ancak şu an için Toyota dışında diğer şirketlerden bu düzeyde bir açıklama gelmedi.

 7 Aylık Maaş Değerinde İkramiye Verilecek

Toyota, çalışanlarına yüksek maaş zammının yanı sıra yüksek ikramiye de ödüyor. Bu yıl tek seferlik ödenecek ikramiyenin çalışan maaşının 6.7 aylığına tekabül ettiği öğrenildi. Böylelikle yüksek miktarda ikramiye ödemesi çalışanların hesaplarına yatırılacak.

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

toyotaa

Çalışanlar Asgari Ücret Artışından Memnun

Öte yandan çalışanların asgari ücret artışındaki orandan memnun olduğu kaydedildi. Bu artışla birlikte, Toyota'dan maaş almakta olan çalışanlar hem maaş hem de ikramiye konusunda hemfikir haldeler. Son yılların en yüksek zammını yapan şirket, işçilerin refahını fazlasıyla önemsiyor.