Songül Öden, önce sanat dünyasına, sonra ekranlara, sonra müzik dünyasına ve en son da kadınlara gelen yasaklara istinaden sosyal medya hesabından, keskin bir dille rahatsız olanlara ne yapmaları gerektiğini söyledi...

Cumhurbaşkanı Açıklama Yaptı! Emekliye 10 bin TL ve 20 bin TL ödeme! Bugün başladı! Cumhurbaşkanı Açıklama Yaptı! Emekliye 10 bin TL ve 20 bin TL ödeme! Bugün başladı!

Türkiye'nin başarılı sanatçılarından Songül Öden en son bir dönem eleştirisi olan "Uysallar" dizisinde ki başarılı performansı ile dikkat çekmişti.

Birleşmiş Milletler'in 'Kadına Şiddete Hayır' platformunun gönüllü elçilerinden de olan başarılı oyuncu Songül Öden, Türkiye'de son 20 yılda kademe kademe artan yasaklarla ilgili gelinen durumdan rahatsız olup ses çıkartanlardan olarak da tanınıyor.

Yasakların artık "kadın" merkezine geldiği noktada ise en son kadın sanatçılardan Melek Mosso'nun Isparta konseri skandal bir açıklama ve gerekçe ile iptal edilmişti.

Yaşanılan baskı, eleştiri, linç ve beraberinde gelen yasaklar ile ilgili olarak Songül Öden sosyal medya platformu Twitter hesabından son yaşanılanlara istinaden şunları söyledi;

"Bu ülkede kadınlar şarkılarını istedikleri şekilde, istedikleri dilde, istedikleri perdeden, istediği kılıkta söylemeye devam edecek.. Rahatsız olan müziğinin sesini kıssın, görüntüsünün kanalını değiştirsin, canı isterse memleketi kendi terketsin"

Songül Öden'in keskin söylemli bu tweeti kısa sürede yoğun destek aldı.