Okulda spor salonunun üçüncü kişilere kiralanmasını ve dolayısı ile haksız kazançlar elde edildiğinin ortaya çıkartılması ardından öğretmenler için karar verildi...

Okulda spor salonunun üçüncü kişilere kiralanmasını ve dolayısı ile haksız kazançlar elde edildiğinin ortaya çıkartılması ardından öğretmenler için karar verildi...

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

Mersin'in köklü okullarından Gazi Anadolu Lisesi'nde Milli Eğitim Bakanlığı'nın genelgelerine aykırı şekilde spor salonunun üçüncü kişilere kiralandığı ve haksız kazançlar elde edildiği öğrenildi. Yaşanan olay sonrası skandalı ortaya çıkaran öğretmenler hakkında ise soruşturma başlatılırken, bazıları ise sürgün edildi.

Mersin'de Gazi Anadolu Lisesi'nde yaşanan skandal iddiade, CHP Milletvekili Alpay Antmen tarafından Meclis'e taşındı.

Alpay Antmen, Eğitim kurumlarında, görevi kötüye kullananların yerine gördükleri yanlışları ve hukuksuzlukları dile getiren eğitimcilerin cezalandırıldığını söyleyerek, alınan vicdansız kararın boyutunu ise “Gazi Anadolu Lisesi’nde yaşanan usulsüzlükleri yetkili amirlerine bildiren, kamu malının mevzuata aykırı kullanılmasını engelleyen öğretmenlerden birinin aldığı yer değiştirme, sürgün cezası; hayati tehlike doğurabilecekken sağlık özrünü, sağlık raporunu dikkate almadan verilmiştir” sözleri ile dile getirdi.

Alpay Antmen’in önergesinde yer alan sorular ise şöyle oldu;

  1. Okul kaynaklarını üçüncü kişilere kiralayarak haksız kazanç edenler yerine neden öğretmenler baskı altına alınmıştır?
  2. Konuyla ilgili olarak Bakanlığınız ne tür girişimlerde bulunacaktır? Bu haksızlık ve hukuksuzluktan dönülmesi için ne yapacaksınız?
  3. Sağlık durumu raporlarla da ortada olan eğitimcilerin sürgün edilmesini durduracak mısınız?