Amerika Birleşik Devletleri Donanması, ellerinde hiç yayımlanmamış UFO görüntülerinin olduğunu söyleyerek uzun yıllardır, bir fısıltı olan ve efsaneye dönen iddiaları doğrulamış oldı.

Görüntülerin 'ulusal güvenliğe zarar vereceği' gerekçesiyle kamuoyuyla paylaşılmayacağı belirten
ABD Donanması, UFO olarak bilinen "Tanımlanamayan Uçan Cisimler" hakkındaki açıklaması ile tüm dünyanın gündemi oldu.

Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir

Donanma, ellerinde daha önce hiç yayımlanmayan UFO görüntüleri bulunduğunu ifade ederken akıllara da 2020'de Amerikan Merkezi Haber alma Teşkilatı CIA’in UFO’larla ilgili binlerce belgesi erişime açıldığını duyurması ve belgelerde uçan gizemli cisimlerle ilgili bazı cisimlerin bulunduğunun açıklanması geldi.

ABD Uzay Kuvvetleri, 4,9 milyar dolarlık yeni nesil füze uyarı uyduları ihalesini Lockheed Martin'e verdi

Bu durum ortaya çıkar çıkmaz hükümete bağlı The Black Vault sitesi, belgelerin yayımlanmasının ardından Amerikan Donanmasından da ellerindeki görüntüleri paylaşmasını talep etmişti ki donanma bu talebe yanıtını, ancak iki yıl sonra verdi.

ABD Donanması: Elimizde UFO görüntüleri var - Son Dakika Haberleri

ABD Donanması, UFO'lara ait ellerinde hiç yayımlanmamış görüntüler bulunduğunu söylerken bu görüntülerin ulusal güvenliğe zarar vereceği için ise yayımlanmayacağını açıkladı.

2019'da Pentagon'un, pilotların eğitim uçuşları sırasında kaydettiği görüntüler medyada çokça konuşulmuştu.

ABD'nin elindeki UFO videolarını yayınlamama kararı tepki çekiyor - Teknolojiden Son Dakika Haberler – Sözcü