SED ödemelerine gelen zamla birlikte artık 3708 TL'ye kadar öğrenciye düzenli destek sağlanacak. Bu destekten faydalanmak isteyen aileler ise çocuklarının eğitim yardımı alması için başvuru yapıyor. SED ödemeleri kaç TL oldu? 2023 yılı SED zammı ve başvuruların nasıl yapılacağı haberimizde...

Ziraat Bankası bugünden sonra ödeme yapacak! 50.000 TL'ye kadar hemen başvuru yapılacak! Ziraat Bankası bugünden sonra ödeme yapacak! 50.000 TL'ye kadar hemen başvuru yapılacak!

Aileler, eğitim gören çocuklarının ihtiyaçlarının karşılanması adına önemli bir destek alıyor. Çocukların eğitimde ihtiyaç duyduğu her türlü gereklilik için SED ödemeleri yapılmaktadır. Sosyal ve Ekonomik Destek parası, 2023 yılında zamlandı. Bakanlıktan gelen açıklama neticesinde zamma dair bilgiler verildi. Çocuğunuzun okuduğu sınıfa göre alacağı para da değişkenlik gösteriyor. Okul öncesi, ilköğretim ortaöğretim, lise ve üniversitedeki SED ödemelerini sizlerle paylaşalım.

SED Ödemeleri Kaç TL Oldu (Ocak 2023)

SED ödemelerine gelen güncel zam neticesinde 2023 yılı ödeme tablosunu iletelim. SED ödemelerindeki son durum belli oluyor. Milyonların sorduğu soru bu şekilde yanıt bulacak. 
Çocuğu okul öncesi dönemde olanlar 2 bin 49 TL,
Çocuğu İlköğretim döneminde olanlar 3 bin 90 TL
Ortaöğretim döneminde olanlar 3 bin 295 TL
Çocuğu eğitim görmeyen aileler 2 bin 59 TL
Çocuğu üniversite döneminde olanlar 3 bin 708 TL ödeme alacak

SED Başvurusu Nasıl Yapılır?

2023 yılında SED ödemesi almak için başvuru yapacaksanız e-Devlet'i kullanmanız gerekiyor. e-Devlet hesabınıza giriş yapın ve arama kısmına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti Ön Başvurusu yazarak başvurunuzu gerçekleştirin.