Asgari ücret, memur ve emekliye zam derken bir anda sosyal desteklerde de artış oldu. 2023 yılında hangi sosyal destekte kaç TL'lik nakdi ödeme sağlanıyor? Nakit destek veren devlet, önemli bir zamla vatandaşın karşısına çıktı. Her ay 4330 TL ödeme yapılıyor.

Her ay düzenli olarak 4330 TL ödeme almak isteyenlerin hangi şartı karşılaması gerekiyor? 2023 yılında ödemelere zam gelince artık vatandaşların alacağı destekler de arttı. İşte güncel gelişmelerle birlikte 2023 yılına ait sosyal yardım zamları...

Nakdi Destekte Artış Var!

Evde bakım maaşı, geçtiğimiz yıl 3336 TL olarak belirlenmişti. Bu yıl gelen zamla birlikte artık 4337 TL olarak ödenecek. Bu da yüksek oranda bir zam yapıldığı anlamına geliyor. Asgari ücret, emekli ve memura yapılan zamlardan sonra sıranın sosyal yardımlara gelmesi sevindirdi. 

Emeklilere Özel: Vakıfbank'tan Büyük Fırsat! Emeklilere Özel: Vakıfbank'tan Büyük Fırsat!

Milyonlara Sosyal Destek Sağlanıyor

Milyonlarca vatandaş, daha önce sosyal desteklerden bir şekilde faydalandı. Özellikle de pandemi zamanında çok sayıda aileye ödemeler gönderildi. PTT aracılığıyla verilen ödemeler ise TC kimlik ile müracaat edilmesi halinde alınabiliyor. Evde bakım maaşı da bu doğrultuda zamlandı.

Evde Bakım Maaşı Kimlere Verilir?

Engelli raporu olan ve gün içerisinde zaruri ihtiyaçlarını tek başına gideremeyen vatandaşlara evde bakım maaşı bağlanıyor. Bu sayede ihtiyaçlarının giderilmesi sağlanmaktadır. Evde bakım ödemesi için Aile ve Sosyal Politikalar İl veya varsa İlçe Müdürlüklerine başvuru sağlayabilirsiniz. Bu sayede başvurunuz incelenecek ve size geri dönüş sağlanacaktır.