Sosyal güvencenizden ötürü devlet size 2604 TL ödeme yapacak. Yardım parası almak isteyen ihtiyaç sahipleri, gelir durumu ve yaş şartını karşılar ise ödemesini almaya başlıyor. İşte sosyal destek ödemesine başvuru nasıl yapılır sorusunun yanıtı...

Devletin sigortalılara sağladığı imkanların yanı sıra sosyal güvencesi olmayanlar için de ödeme yaptığı belirtilmekte. Bu ödemeler ise 3 ayda bir olacak şekilde gerçekleşiyor. Maddi yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar, başvuru yapmaları halinde bu ödemeden hızlı bir şekilde yararlanabilir.

2604 TL Yardım Parası Alabilirsiniz

2604 TL'lik yardım parası, 65 yaş aylığı adı altına veriliyor. İhtiyaç sahiplerinin devlet yardımlarından faydalanabileceği zaten bilinen bir gerçek. Ancak üç ayda bir olmak üzere düzenli olarak ödeme almak isterseniz mutlaka başvurmalısınız.

TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı

65 Yaş Aylığı Şartları Nelerdir?

65 yaş aylığında aranan şartlar ilk olarak yaş ve ikinci olarak maddi durumdur. Sosyal güvencesi olmayan ve emeklilik hakkı elde etmemiş vatandaşlara bu ödeme yapılmaktadır. Öte yandan gelir düzeyiniz belirli bir sınırın altında olması gerekiyor. e-Devlet üzerinden başvuru yaparsanız çok kısa süre içerisinde sonuç alırsınız.