“Benim kafamda tümör var. Kurbanlık istemeye gittim. Koskoca müftülük beni kovdu" diyen vatandaş güne damga vurdu.

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Uşak’taki pazaryerinde vatandaşların sorunlarını dinlerken ekranlara yansıyan bir diyalog tüm Türkiye'nin yüreğini sızlatırken vatandaşın söylediği "Müftülük beni kovdu" cümlesi ise akıllara takıldı.

Özkan Yalım pazar ziyaretinde eskiden kilo kilo meyve ve sebze alan vatandaşın artık taneyle aldığını söylerken Yalım’ın dinlediği pazarcı ise, “Fazla satamıyoruz. Artık taneye düştü yani. Limon 25 lira. Yarım kilo limon çok geliyor bazen. Bir tane, iki tane” dedi.

Yalım çiftçiye yeterli desteğin verilmemesi nedeniyle pazarda ürünlerin fiyatının yüksek olduğunu kaydederek, “Şu andaki mevcut hükümet çiftçiyi bitiriyor” diye konuşurken bu ziyarete damgasını vuran ise bir kadının gözyaşları oldu.

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

CHP’li Özkan Yalım’ın dinlediği vatandaş gözyaşlarını tutama yarak “Benim kafamda tümör var. Kurbanlık istemeye gittim. Koskoca müftülük beni kovdu" dedi.

Sosyal medyanın gündemine oturan diyalogda söylenenler ise tam olarak şöyle;

“Benim kafamda tümör var. Kurbanlık istemeye gittim. Koskoca müftülük beni kovdu. Üstelik yabancı uyruklulara veriliyor. Dışarıda ‘okusan ya’ diye azarladı beni. Bir Suriyeli değil Halepli, Afganlı… Dolu Türkiye. 77 vilayet dış ülkeden gelen varmış. 70 bin çocuk doğmuş, düşün. Televizyon söyledi. 700 bin çocuk doğmuş. Türkiye elden gitti. Biz fakiriz. Benim çocuğum 5 milyar (5 bin lira) kira veriyor. İki tane çocuğu var.”

İşte video linki için BURAYA tıklayabilirsiniz.