Milletvekili seçimlerine kısa bir süre kala, sosyal medyada büyük bir takipçi kitlesine sahip olan Mehmet Ali Çatal, CHP'den milletvekili aday adayı olduğunu duyurdu.

Cilt Bakımı Sırları Cilt Bakımı Sırları

Çatal, Z kuşağına mensup olanların Meclis'te yeterince temsil edilmediğini ve kendisinin de bu kesimin sesi olmak istediğini söyledi. Adaylık başvurusu hakkında yaptığı açıklamada, haftalık kürsü konuşmaları yaparak el kaldırıp indirmek yerine, gerçekten halkın sorunlarını dinleyen bir milletvekili olmak istediğini belirtti.

Mehmet Ali Çatal, adaylığıyla birlikte kendisini takip eden gençleri ve öğrencileri hedef alıyor. Çatal, maddi bir beklentisi olmadığını ve milletvekili seçilmesi halinde maaşının tamamını öğrencilere bağışlayacağını açıkladı. Ayrıca, sosyal medyadaki sansür sorununa da dikkat çekerek, seçilmesi halinde ilk işlerinden birinin bu sorunun çözümüne yönelik olacağını ifade etti.

Mehmet Ali Çatal'ın adaylık başvurusu, özellikle gençler arasında büyük bir ilgi uyandırdı. Gençler, kendilerini temsil edebilecek bir ismin siyaset sahnesinde yer almasını memnuniyetle karşıladı. Çatal'ın maaşının tamamını öğrencilere bağışlayacağı sözü, gençler arasında takdirle karşılandı ve sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

'İlk iş sosyal medyadaki sansürü kaldırmak'

Karar'da yer alan habere göre, hedefinin öğrenciler ve gençler olduğunu belirten Çatal, şöyle konuştu:

“Bu seçimde 6 milyon genç oy kullanacak. 18, 19, 20 yaşında 6 milyon gençten bahsediyoruz. Meclis’e baktığımızda gençlerin sorunlarını dile getiren, onlarla içten bir bağ kurabilen ya da en azından onların dilinden anlayan tek bir vekil bile göremiyorum. Meclis ihale peşinde koşan dayılarla, amcalarla dolu. Oysa Mustafa Kemal Atatürk bu cumhuriyeti kurarken en büyük görevi ve umudu biz gençlerin üzerine yüklemişti. Öğrenciler burs diye her kapıyı çalıyor, çok azı şanslıysa burs alabiliyor.

Gençler Meclis’te TikTok kullanabilen, sosyal medyadan anlayan, bu çağda yaşayan bir vekil görmek istiyor. Ben bu fırsatı elde edersem her gün onlarla bir araya gelip sorunlarını tüm Türkiye’ye bağıra çağıra anlatacağım. İlk işim sosyal medyadaki sansürün kaldırılması için önerge vermek olacak. Ki genç arkadaşlarım ben dahil herkesi rahatça eleştirebilsin. El kaldırıp indiren değil, her hafta kürsüye çıkan bir Milletvekili olmak istiyorum. Hiçbir maddi beklentim bulunmadığından maaşımın da bir kısmını değil, tamamını öğrencilere vereceğime şimdiden söz veriyorum.”