Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun peş peşe yaptığı konuşmalar sonrası sosyal medya kapatılacak mı sorusu yeniden gündeme geldi.

Uluslararası Stratejik İletişim zirvesinde bugün Fahrettin altun ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuştu.

Fahrettin Altun, sosyal medya devleri Türkiye'den büyük değil diyerek hesap vermedikleri yönde açıklamalar yaptı. Fahrettin Altun "Demokratik siyaseti ve kamusal alanı tehdit ediyor" diyerek açıklamalarıyla sinyalleri verirken asıl açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi!

Uluslararası Stratejik İletişim Zirvesi’ne gönderdiği video mesajda konuşan Erdoğan "Sosyal medya demokrasi için ana tehdit" açıklamalarıyla birlikte adeta noktayı koydu. Peki sosyal medya kapanabilir mi? Twitter, İnstagram ve Youtube kapanacak mı?

Youtube, Twitter ve İnstagram kapanabilir mi?

İlk uzman yorumlarında hükümet en büyük sorunu Twitter'da görüyor. Bu sebeple Twitter olası bir sosyal medya engellenmesinde ilk kapanan yer olacak.

Akbank Başvuru Yapana 40000 TL Nakit Ödemesi Yapıyor Akbank Başvuru Yapana 40000 TL Nakit Ödemesi Yapıyor

Youtube için tam kapanma mümkün olmasa da Youtube Trendler de dahil şu an için içerik üreticisi oldukça az. Bu sebeple Youtube bir yavaşlatma getirebilir ve hükümetin kendi kurduğu sosyal platformlarda diziler ve tekrarları yayınlanabilir.

En merak edilen ise metevarsa hazırlanan Facebook ve instagram merak ediliyor. İnstagram'a nasıl bir engelleme gelebilir tahmin edilemiyor olsa da instagram'da bir yerde twitter olmuş durumda. Bu sebeple instagrama ne olur bekleyip göreceğiz.