Sosyal medyadan "kızım kaçırıldı" diyerek yardım isteye anne ortalığı birbirine katmıştı. Gerçek ise bambaşka çıktı.

Antalya'da 4 yaşındaki kızının kaçırıldığını öne sürüp sosyal medyada gündem olan yabancı uyruklu Y.P.'nin, aslında velayeti eski eşinde olan kızını görüş izninden sonra kendisinin alıkoyduğu ortaya çıktı.

Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları

Biranda gündeme oturan anne Y.P. önce yapılan inceleme sonrası anne polis ekiplerince gözaltına alındı sonra ise serbest bırakıldı.

Sosyal medyaNIN 6 Ağustos'ta yaptığı yardım paylaşımı ile gündemi olan anne araç plakasıyla beraber 4 yaşındaki kız çocuğu E.P.'nin kaçırıldığını iddia ederek "2 gün önce bir kız çocuğu kaçırıldı. İsmi E., 4 yaşında, boy 120 santim ve Türkçe ile Felemenkçe konuşabiliyor. Lütfen bu tweet'i oldukça yayalım ve yardımcı olalım" diyerek yardım istemişti.

Sosyal medyadan yardım istemişti! 'Kaçırıldı' diyen anne, kızını kendisi alıkoymuş

Kısa sürede binlerce etkileşim alan çağrının ardından ise İlçe Emniyet Müdürlüğü, harekete geçti.

Olayın aslını ortaya çıkartan polis ekipleri yardım çağrısı yapan Y.P.'nin, velayeti bir süre önce boşandığı F.P.'de olan kızını görüş izninde alarak geri getirmediği ve sonrasında ise şehir dışındaki babanın Alanya'ya gelip, çocuğunu alarak götürdüğünü tespit etti.

Polis ekiplerince gözaltına alınan ve ifadesinin ardından serbest bırakılan Y.P.'nin ise bu paylaşımı dikkat çekmek ve gündem olmak için yaptığı ve dolayısı ile çocuğunu kullandığı yorumları geldi.