Atatürk Havalimanı’nın yıkılıp millet bahçesi yapılması için daha önce de “söz verildiği” üzere harekete geçildi…

TOKİ’nin, Atatürk Havalimanı’nın pistlerinin ve genel olarak binalarının yıkımı için nedense normal değil de özel davetle pazarlık usulü ihale yaptığı ortaya çıktı.

THY'de Part Time İş! Personel Alımları Başladı, THY İş Başvurusunda Aranan Şartlar... THY'de Part Time İş! Personel Alımları Başladı, THY İş Başvurusunda Aranan Şartlar...

Sözcü Gazetesi’nden Çigdem Toker’in köşe yazısında ihaleye 3 şirketin ortak olduğu 6 şirketin davet edildiği belirtilirken ihlalede en yüksek teklifi ise Yapı & Yapı şirketinin verdiği öğrenildi.

Aslında halkın vergisi ile yaptırılıp milyonlara hizmet eden bir yatırımı işe yaramaz hale getirmenin her ne kadar hukuksal sorumluluk doğurması gerekse de AKP iktidarında böyle bir durum galiba söz konusu bile değil.

Zira, Cumhuriyet tarihinin en önemli ve en takdir edilen yapılarından olan Atatürk Havalimanı’nın yıkılıp “Millet Bahçesi” olarak Cumhuriyet’in 100. Yılına yetiştirileceğinin vurgulanması ve dillendirilmesi başka bir anlama gelemez.

Atatürk Havalimanı - Vikipedi

AKP’li bakanlar tarafından “hikayesi kapandı gitti” denilen Atatürk Havalimanı, bu kadar büyük bir ihale olduğu halde kamuoyuna açıklamaya gerek bile duyulmadan 29 Nisan’da yapılmış bile.

6 (Altı) tanıdık inşaat şirketinin davet edildiği ihalede en uygun görülen 2 milyar 127 milyon 987 bin liralık teklifi de Yapı&Yapı firması vermiş. Hani şu Ankara’da Millet Bahçesini aynı usulle yapıp inşaat sırasında da Atatürk’ün 10.Yıl Nutku’nu okuduğu hipodrom alanındaki tescilli yapılara da zarar veren firma.

AKP iktidarının uzun süredir hedefinde olan Atatürk Havalimanı’nın  zemininin kırılmasına önümüzdeki ay başlanacak.

Millet Bahçesi projesinin önümüzdeki yıl yani Cumhuriyet’in 100’ü yılının kutlanacağı 29 Ekim’e kadar yetiştirileceği de iddia edilip bununla da gurur duyuluyor. Ancak bunların yanı sıra kış döneminde Ulaştırma Bakanı'nın yada devletin diğer bakanlarının mecbur kalınca nereye inecekleri bilinmiyor. Hatırlanırsa en son yeni havalimanı kullanılamadığı için Ulaştırma Bakanı Atatürk Havalimanı'na inmek zorunda kalmıştı.

Davetlilerin özel ihalede ki çarpıcı rakamları ise şöyle olmuş;