Sözleşmeli kamu personelleri ile 4D'li taşeron işçilere kadro ile alakalı son detay geldi. Kimlere kadro geldiği, kimlere gelmediği belli oldu.

Kimlere kadro geldiği, kimlere gelmediği belli oldu. Sözleşmeli personel, 4D'li taşeron için kadro resmen açıklandı! Bu anlamda bugün Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında kabine toplantısı yapılacak. Beştepe'de tespit edilen Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek kabine toplantısında mühim gündem maddeleri var.

Sözleşmeli personel için kadro! 

Toplantının en mühim gündem maddesi sözleşmeli personellere kadro hususu olacak. Ekim ayının sonunda, Kasım ayında tamamlanacağı bildirilen sözleşmeli kamu personellerine kadro konusunun bugün kabinede detaylıca ele alınacağı düşünülüyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin bu hususta KAbineye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir sunum yapacak ve konunun detayları kesinleşecek. 

4D'li taşeron için kadro müjdesi!

Toplantının bir başka mühim gündem maddesi ise taşeron işçilere kadro hususu olacak. 90 bin taşeron işçinin, geçici işçilerin kadroya alınması anlamında yeni düzenleme kabinede ele alınacak. 

PTT emekli kredisi başladı! 16 milyon emekliye PTT’den 80.000 TL’ye varan nakit destek PTT emekli kredisi başladı! 16 milyon emekliye PTT’den 80.000 TL’ye varan nakit destek