Sözleşmelere imzalar atıldıktan sonra en düşük işçi maaşında önemli bir gelişme yaşandı. Maaşlar tek seferde %70 oranında artacak. Çalışan ödemelerinde son durum nedir? Maaşların kaç TL olduğu merak edildi.

Artık en düşük çalışan maaşı %70 zam üzerinden ödenecek. Bu gelişme ile birlikte Toplu İş Sözleşmesi'nin değeri daha da fazla anlaşılıyor. İşçi ödemelerinde son durumu aktaracağız. Peki maaş zammı kararı nasıl ortaya çıktı? İşte detaylar...

Maaşlar Bir Anda Zamlandı!

Seydişehir Belediye çalışanlarının maaşlarına yüksek oranda zam yapıldı. Bu maaş zammıyla birlikte en düşük ne kadar ödeneceği merak konusu haline geldi. Maaşların bir anda zamlanması sonrasında detaylar ortaya çıktı. İşte Seydişehir

Belediye Başkanı Mehmet Tutal'ın yaptığı o açıklama:

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

”SEBELTAŞ İşçilerimize yüzde 70 zam yaptık. Türkiye Maden-İş Sendikası ile imzaladığımız 9. Dönem Toplu İş Sözleşmemiz işçi arkadaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun.”

endüsük2 (1)

Sendika Anlaşmalarıyla Maaş Artışı Yaşanıyor

Sendikaların belediye ve diğer kurumlar ile yaptığı anlaşma sonrasında maaş ödemelerinde ciddi oranda artış yaşanmaktadır. Buna bağlı olarak işçilerin alım güçlerinde önemli oranda yükseliş meydana geliyor. Çünkü sendikalar refah payını da göz önünde bulundurarak işçilerin enflasyon denginde veya daha üzerinde maaş almasını sağlamakta. Anlaşma kapsamında belediyelerin çalışanlara daha fazla ödeme yaptığını görüyoruz. Yeni Toplu İş Sözleşmesi duyurusu yapılır ise haber sitemizden öğrenebileceksiniz.