Sedat Peker'in Eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve AKP Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ile ifşa ettiği son paylaşıımına Marka Yatırım Holding ve şirket sahibi Mine Tozlu Sineren merak konusu oldu. Mine Tozlu Sineren Kimdir? SPK Neden Şikayet Etti? Neler Yaptı? Marka Yatırım Holding Ne İş Yapıyor? Kapandı mı? soruları da başladı.

Daha önce de hakkında piyasa dolandırıcılığı iddiası nedeniyle suç duyurusunda bulunulan ve 2 yıl boyunca işlem yasağı getirilen Marka Yatırım Holding'in patronu Mine Tozlu Sineren hakkında Mayıs 2021'de de SPK tarafından suç duyurusunda bulunulmuştu.

Mine Tozlu Sineren Kimdir? SPK Neden Şikayet Etti? Neler Yaptı? Marka Yatırım Holding Ne İş Yapıyor? Kapandı mı?

BIST'te işlem gören Marka Yatırım Holding patronu Mine Tozlu Sineren ve eşi İbrahim Sineren hakkında suç duyurusu - Takvim

Peker'in iddiaları ile ilgili olarak kıskaca alınan Marka Yatırım Holding'i inceleyen Sermaye Piyasası Kurulu, şirket patronu Mine Tozlu Sineren de dahil olmak üzere yöneticilerine yönelik olarak şirketin zarara uğratılması ve muhasebe hilesi yapılması iddiasıyla suç duyurusunda bulunarak dikkatleri Marka Yatırım Holding'e çevirmişti.

SPK 2021'de şirketin zarara uğratılması ve finansal tabloların gerçeği yansıtmaması iddiasıyla suç duyurusunda bulunma kararı aarak karar gereğince şirket yönetiminde olan diğer kişiler hakkında da suç duyurusunda bulunmuştu.

Sıfır ve 2. El araç alacaklar dikkat! Araçlar zamlanıyor Sıfır ve 2. El araç alacaklar dikkat! Araçlar zamlanıyor

Mine Tozlu Sineren Kimdir? SPK Neden Şikayet Etti? Neler Yaptı? Marka Yatırım Holding Ne İş Yapıyor? Kapandı mı?

SPK, Marka Yatırım Holding'i inceledi: Şirketin patronu Mine Tozlu Sineren de dahil, herkese suç duyurusunda bulundu - Takvim

Yani en son SPK, Mine Tozlu Sineren başta olmak üzere Zeynep Aşkın Korkmaz, Ferhan Aral, Onur Hazar ve Funda Seçkin hakkında "Muhtelif muhasebe hileleri yapılarak Şirket’in 2017-2019 dönemine ait finansal tablolarının gerçeği yansıtmayan şekilde düzenlenmesi" iddiasıyla Sermaye Piyasası Kanunu'nun 112'inci maddesinin ikinci fıkrası gereğince suç duyurusunda bulunulmuştu.

2004 yılında kurulmuş olan Marka Yatırım Holding'in ana faaliyet konusu “Her türlü tekstil ve konfeksiyon ürünleri ihracı, ithali, toptan ve perakende dahili ticaret ve pazarlamasını yapmak, kreasyonlar hazırlamak, defileler düzenlemek, bayilik acentelik, mümessillik almak ve vermek" olarak geçiyor.