Tüm emeklilerin ve hak sahiplerinin merakla beklediği 2023 Kurban Bayramı ikramiyelerinin yatacağı tarihler açıklandı.

Emekli vatandaşlar için yapılan bayram ikramiyesi ödemeleri 2018 yılından bu yana hesaplara otomatik olarak geçiyor. 1000 TL ile başlayan bayram ikramiyeleri geçen sene 1.100 TL’ye yükseltildi. Enflasyonun artışıyla düşen alım gücünün göz önüne alınması bu sene içinse 900 TL zammın ayrı ayrı hem Kurban Bayramı ikramiyesine hem de Ramazan Bayramı ikramiyesine yapılmasını sağladı. 

2023 Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne zaman hesaplara geçeceği SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı tarafından en çok araştırılan konulardan birisi. SGK kapsamında emekli olan vatandaşlar ile şampiyon sporcular, güvenlik korucuları, vazife malulleri ile malullük aylığı alanlar, ölüm ve yaşlılık aylığından faydalananlar gibi hak sahiplerinin de alacağı Kurban Bayramı ikramiyelerinin yatacağı tarih belli oldu. Peki, Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak? SSK, BAĞ-KUR emekli ikramiyeleri ne zaman yatıyor? İşte detaylar haberimizde... 

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ YATTI MI

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK? 

2023 Kurban Bayramı ikramiyeleri vatandaşlar tarafından heyecanla bekleniyor. 2 bin TL SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı, tüm eski ve yeni emekliler Kurban Bayramı ikramiyelerini alabilecek. Ödemelerin hesaplara geçeceği tarihler belli oldu.  

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

2023 KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ KİMLERE YATACAK? 

2023 Kurban Bayramı ikramiyesi tüm emeklilere yatacak. Bunun yanı sıra malullük aylığı alanlara, vazife malullüğü alanlara, iş göremezlik ve yaşlılık aylığı ile ölüm aylığından faydalananlara da ödemeler yatmaktadır. Bunun yanı sıra şampiyon sporcular, güvenlik korucuları, terörden etkilenen siviller için de yatmaktadır. 

kurban bayramı ikramiyesi ne zaman yatacak

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ YATMA TARİHİ 

Kurban Bayramı 28, 29, 30, Haziran ile 1 Temmuz tarihlerindedir. 27 Haziran tarihinde arife ile başlamaktadır. 2023 Kurban Bayramı ikramiyesi ise 1 hafta önce hesaplara geçmiş olacak. Vatandaşlar en geç arifeden 3 gün önce hesaplarından çekebilecek.