Milyonlarca emekli Bu yıl bayram ikramiyelerine yapılacak olan zammı heyecanla bekliyor. Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Ramazan Bayramı ikramiyeleri için araştırmalar da arttı. Her gün binlerce kişi arama motorunda Ramazan Bayramı ikramiyesi kaç TL olacak, bayram ikramiyesi ne zaman yatacak gibi sorulara yanıt bulmaya çalışıyor mu yoksa SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emeklisi Bu yıl ramazan ikramiyelerinden memnun kalacak. Çünkü hükümet büyük zam yapmaya hazırlanıyor.

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

Yüksek enflasyon nedeniyle her gün artan fiyatları vatandaşları adeta kalp krizi geçirecek türden. Neredeyse tüm ürünlere yüksek zamlar gelirken alışveriş yapmak bile Hayal olmaya başladı. Özellikle emekli vatandaşlar yılbaşında maaşlarına yapılan zamların eriyip bittiğini söyleyerek şikayetçi oluyor. Temmuz ayında emekliye yeniden zam yapılacak ancak Onun öncesinde bayram ikramiyesi gündemde. Ramazan ayının başlamasıyla birlikte emekliye Ramazan Bayramı ikramiyesi içinde geri sayım başlamış oldu. Ramazan Bayramı'nın son haftasında emekli ikramiyelerini hesaplara geçeceği tahmin ediliyor. Ancak zam oranı için hala net bir açıklama yapılmadı. Fakat kulislerde dolaşan bilgilere göre bu bayram öncesi hükümet emekli vatandaşlar için kesenin ağzını açacak.

SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı emeklisi köşeyi dönecek! Resmen maaş gibi ikramiye geliyor: Tam 5000 TL maaş hesabına yatacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile emeklilere 2018 yılından bu yana bayram ikramiyesi ödeniyor. Emekli ikramiyelerine geçtiğimiz yıl ilk kez zam yapılmış ve 1100 TL olarak hesaplara yatırılmıştır. Milyonlarca emekli şimdi heyecan içerisinde Ramazan Bayramı öncesi ikramiyeler ne yapılacak olan zammı bekliyor. Özellikle arama motorunda 13,5 milyon emekli her gün emekli ikramiye zammı belli oldu mu sorusuna yanıt arıyor. Bayram ikramiyesi kimler alabilir, emekli Bayram ikramiyesine ne kadar zam gelecek, 2022 emekli bayram ikramiyesi belli oldu mu gibi soruların yanıtını bizde sizler için araştırdık.

ssk-bag-kur-emekli-sandigi-emeklisi-koseyi-donecek-resmen-maas-gibi-ikramiye-geliyor-5000-tl-maa-4

2022 emekli bayram ikramiyesi belli oldu mu?

Emekli bayram ikramiyesi 2022 henüz açıklanmadı. Bu hafta yapılacak olan kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bizzat emekli vatandaşlara müjde vereceği tahmin ediliyor. Kulislerde yer alan bilgilere göre ise iki formül var. Emekli vatandaşların Bayram ikramiyelerinin en az 1500 TL olacağı konuşuluyor. Bu durumda emekliler 2022 yılı için toplam 3000 TL bayram ikramiyesi alacak. Ancak diğer bir iddia ise Bayram ikramiyelerinin en düşük emekli maaşına sabitlenecek yönünde. Eğer bu yapılırsa emekli vatandaşlar toplamda 5000 TL ikramiye alacak.

ssk-bag-kur-emekli-sandigi-emeklisi-koseyi-donecek-resmen-maas-gibi-ikramiye-geliyor-5000-tl-maa-3

Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak 2022?

Emeklinin araştırdığı diğer bir konu ise Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak 2022? Ekonomik kriz ve yüksek enflasyon nedeniyle geçilmekte güçlük çeken emekli vatandaşlar bir an önce ikramiyelerin hesaplarına geçmesini bekliyor. Özellikle Ramazan ayında alışveriş yapmak isteyen emekliler için yapılacak her kuruş çok önemli Çünkü Çarşı pazara çıkmak artık imkansız hale geldi Her ürünün fiyatına zam yapıldı. Emekliye bayram ikramiyelerinin Ramazan Bayramı'ndan 1 hafta önce yatırılacağı tahmin ediliyor. Her şey bu hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak olan Cumhurbaşkanlığı kabinesinde netleşecek. Peki, sizin bayram ikramiyesi için zam beklentiniz ne? 2022 Ramazan Bayramı ikramiyesi için beklentilerinizi yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.