Daha önce bir kez istifa eden ve göreve geri dönen Süleyman Soylu yine istifa ettiği iddia ediliyor. Bir kaç kez daha Süleyman Soylu istifa ediyor haberleri yayılmış ancak ilk istifası gibi gerçeği yansıtmamıştı. Hal böyle olunca Süleyman Soylu istifa etti mi Süleyman Soylu görevi bıraktı mı merak ediliyor!

5 Temmuz 2021 Süleyman Soylu istifa etti mi?

Ankara kulislerinde yine hareketlilik var. İddialara göre süleyman Soylu istifa ettiği ve Recep Tayyip Erdoğan istifayı onayladığı iddia ediliyor. Süleyman Soylu görevi gece yarısı bırakmasıyla birlikte Recep Tayyip Erdoğan ile Devlet Bahçeli iki ismin üzerinden konuştuğu iddia ediliyor. Peki Süleyman Soylu istifa etti mi, Süleyman Soylu son dakika görevi bıraktı mı?

Süleyman Soylu İçişleri Bakanlığı ayrıldı mı?

Süleyman Soylu istifa ettiği kaynağı Türk siyasetçi ve işadamı Feyzi İşbaşaran sosyal medya adresinden yazdığı yazıyla duyurdu. Turgut Özel'in başdanışmanı ve özel kalemliğini de yapan Feyzi İşbaşaran Ankara Kulislerinden duyurduğu haberde "Süleyman Soylu istifa etmiş, affını istemiş, Erdoğan İçişleri Bakanlığı için Devlet Bahçeli'ye iki isim önermiş" açıklaması yaptı.

Konuyla ilgili henüz Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı, Resmi gazete ve Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir açıklama gelmedi. Açıklama gelir gelmez sizlerle paylaşacağız.