Türkiye’nin gençleri çöken ekonomide hayatta kalmaya çalışırken, Milli Eğitim Bakanlığı, 600 Suriyeli liseli genç için festival düzenleme kararı aldı.

Ülkede yaşanan kriz nedeni ile gençlerimiz okula dahi gidemeyecek duruma gelip, ezilen ailelerine destek için sokaklarda, sanayide çalışmak zorunda kalırken, Suriyeli gençler 5 yıldızlı otelde eğlensinler diye Milli Eğitim tarafından 5 milyon liralık bütçe ayrıldı.

Seferber olunan festivalde Suriyeli öğrenciler, 5 gün boyunca Antalya'daki 5 yıldızlı bir otelde konaklayacaklar.

Milli Eğitim Bakanlığı, Mülteciler İçin Maddi Yardım Programı Fonu aracılığıyla finanse edilen “Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi'' kapsamında, Suriyeli gençler için 5 yıldızlı otelde Gençlik Festivali düzenleyecek.

Vakıfbank anında kredi başladı! 10 bin TL ve 50 bin TL araasında gelir belgesiz kredi alın! Vakıfbank anında kredi başladı! 10 bin TL ve 50 bin TL araasında gelir belgesiz kredi alın!

Meslek liselerinde okuyan Suriyeli gençlerden 600 kişinin katılacağı festival, Antalya'da 5 yıldızlı bir otelde yapılacağı öğrenilirken, hazırlanan organizasyon şartnamesinde otelin 5 yıldızlı, alkolsüz, denize sıfır, ücretsiz plajı olan, açık kapalı havuzu, spor ve fitness salonu olmasının özellikle istendiği görüldü. Ayrıca oteldeki tüm yiyeceklerin “Helal” olması talebi de unutulmadı. Zira açlıkla boğuşan ülkede, lüks de olsa yenilenin “HELAL” olması vicdani zorunluluk tabi.

İstanbul, Kilis, Hatay, Adana, Gaziantep, Bursa, Şanlıurfa gibi illerdeki meslek liselerinden katılımın olacağı festival 5 gün sürecek.

Helal yiyecekler olmasına dikkat edilen festivalin toplam maliyeti 4 milyon 653 bin 750 TL olarak açıklanırken katılımcılara polyester çanta, bloknot, kalem, hijyen kiti, bez maske, matara, rozet, top, frizbi, yağmurluk, tişört, polar gibi hediyeler de verilecek.

Festivalde düzenlenecek etkinlikler arasında ise hazine avı, halat yarışı, çuval yarışı, uçurtma yapımı, kültürler kolajı yer alacak.

Türkiye'de 720 bin çocuk işçi var - YENİ ASYA