Süt ve ayçiçek yağındaki fiyat farkı gittikçe azalıyor. Market raflarındaki süte öyle bir zam yapıldı ki fiyatlar iyice yükseldi. Kahvaltılık peynir, kaşar ve yoğurt gibi ürünler de bundan etkilenecek. İşte güncel 1 litre yarım yağlı ve tam yağlı süt fiyatları...

Süt fiyatları her geçen gün artmaya devam ediyor. Hal böyle iken sütteki son durum ve dahası ortaya çıkacak. Sütün litrelik fiyatına öyle bir zam yapıldı ki artık ayçiçek yağı ile kapışacak hale geldi,. İki ürünün arasındaki fiyata farkı daha da azaldı. Süt üreticileri kara kara düşünmeye başladı.

Araç Sahipleri Soruyor: Motorin Yeniden Zamlanacak mı? Güncel Akaryakıt Fiyatları 25 Mart 2023 Araç Sahipleri Soruyor: Motorin Yeniden Zamlanacak mı? Güncel Akaryakıt Fiyatları 25 Mart 2023

Çiğ Süte Zam Gelmişti!

Çiğ süte gelen zamla birlikte market raflarında bir değişim olacağı tahmin edilmekteydi. Şimdi ise marketteki süt fiyatının arttığı gözüküyor. Güncel süt ve süt ürünlerinin fiyatı paylaşıldı. Artık kahvaltıların vazgeçilmezi haline gelen bazı ürünlere veda edilecekmiş gibi gözüküyor.

Süt Kaç TL Oldu?

Süte gelen zam %31,6 olarak açıklandı.  Yarım yağlı ve tam yağlı sütlerdeki güncel fiyatlar paylaşıldı. Yarım yağlı sütün 1 litresi 18,95 TL iken 24,95 TL oldu. Tam yağlı bir litre süt ise 27,70 TL'ye ulaştı. Hal böyle iken bir sütün fiyatı neredeyse 30 TL'yi buluyor. Yakın zaman sonra çiğ süte tekrar zam gelir ise market raflarındaki ürünler bundan nasıl etkilenir göreceğiz. Kahvaltılık ürünlerdeki artışlar da gözler önüne seriliyor.