Emeklilere özel yeni çalışmalar gündeme geliyor! Bu kapsamda emekliler için 42 bin TL gibi bir paranın hesaplarına yatırılması gündemde! Bu çalışmada kamu bankalarının merkezde yer alacağı ifade ediliyor! İşte yapılması beklenen düzenlemeye dair merak edilen ayrıntıların tamamı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan devlet destekli nakit para verileceğini açıkladı. Emeklilere özel olarak sunulan kredi kampanyası nakit ihtiyacı olan emeklilere 42000 TL veriyor. Kamu bankaları bu kampanyaya destek vererek emeklilerin hesaplarına paralarını yatırıyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank üzerinden kampanyalar yürütülmektedir. Bu bankalara gelir belgeniz olmadan sadece kimlik belgeniz ile başvurarak devlet destekli kredi imkânından faydalanabilirsiniz. Emeklilerin maaşları güvence olarak alınarak krediler verilmektedir. Başvuru sonrası vatandaş hızlı bir şekilde yanıt alırlar. Daha önce bankadan kredi kullanmış olan emekli veya acil nakit ihtiyacı bulunan emekli bankanın kredi politikalarına uygun bir şekilde 42 bin TL'ye kadar nakit kredi imkânı bulacaktır. Kredisini aldıktan sonra vatandaş ödemeyi 3 ay erteleyebilir. 36ay vadesi bulunan kredileri faizleri de düşüktür. Kredilerin ödemesinde zorlanmak istemeyen emekliler isterlerse ödemelerini üç ayda bir de yapabilirler.

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

Devlet Destekli Kredi

42 bin TL'ye kadar olan kredi başvuruları resmi internet sitelerinde yer alan emekli kredi başvuru formları doldurularak yapılabilir. Form göndermenin sonrasında banka gerekli incelemeleri yapacak ve onay sürecine girecektir. Başvurunun yapılmış olduğu gün içerisinde hemen inceleme sürecine girer. Krediniz onaylandığında cep telefonunuza kısa mesajla bilgi gönderilecektir. Kredi sonucu olumlu olan müşteriler en yakın şubeye giderek kredilerini alabilirler ya da hesaplarına yatırılmasını isteyebilirler.

Maaş Müşterisi Emeklilere Kredi

Halk Bankası, Ziraat Bankası ya da Vakıfbank üzerinden emekli maaşınızı alıyorsanız devlet destekli krediden faydalanabilirsiniz. Maaşınızı bu bankalardan herhangi birinden almıyorsanız maaşınızı bu bankaları taşıyarak da kampanyadan yararlanmanız mümkündür. Bankanın güncel faiz oranları, kredi başvuru şartları esas alınarak işlem yapılmaktadır. Başvuru işlemleri isteniyorsa internet bankacılığı aracılığı ile de yapılabilir. Maaşını 3 ayda 1 olmak üzere alan emeklilere özel 3 ayda 1 kredi taksitlendirme seçeneği mevcut.