Tam kapanma geliyor! 13 Nisan 2021 tam kapanma olacak mı? sorusu cevap buldu! Merakla beklenen tam kapanma detayları neler? 13 Nisan tam kapanma nasıl olacak? Nereler açık olacak? Tam kapanma ne demek gibi sorular cevap buldu! Tam Kapanma geliyor! 12 Ni

Tam kapanma geliyor! 13 Nisan 2021 tam kapanma olacak mı? sorusu cevap buldu! Merakla beklenen tam kapanma detayları neler? 13 Nisan tam kapanma nasıl olacak? Nereler açık olacak? Tam kapanma ne demek gibi sorular cevap buldu!

Tam Kapanma geliyor!

12 Nisan pazartesi toplanacak Bilim Kurulu toplantısı sonrası tam kapanma duyurusu gelecek! 13 Nisan itibariyle 15 Gün ve 15 gün olmak üzere 2 tip tam kapanma geçiş olacak! Normalde 21 gün, Ramazanın 2. haftası gerçekleşecek tam kapanma öne çekildi!

13 Nisan 2021 tam kapanma geliyor

Bilim kurulu üyeleri açıkladığı tavsiye önerisi belli oldu. İlk olarak 15 Gün tam kapanma, yeterli olmazsa bir 15 gün daha tam kapanmayla virüs yenilmek istenecek. Tam kapanma detayları 12 Nisan pazartesi duyurulacak. Artan ve durmayan vakaların önüne geçmek için 13 Nisan salı gününden itibaren tam kapanma ilk adımı atılacak!

Bilim Kurulu 4 hafta kapanmadan çözüm yok!

Bilim Kurulu üyeleri, Virüsün artık mutasyonlu halinin yayıldığı, bağışıklı kazanma yada aşının bile etkili olmayacağı önerisi üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MEB Ziya Selçuk 12 Nisan pazartesi toplanıyor. Salı günü duyurulacak tam kapanma kademeli bir şekilde geçilecek. 4 gün boyunca yapılacak hazırlık sonrası cuma günü tam kapanma 15 gün süreyle uygulanacak. 15 gün sonunda yeterli olmaması dahilinde bir 15 gün daha tam kapanma gelecek.

Berber, Spor salonları, Kafeler ve restaurantlar kapatılıyor

13 Nisan salı günü itibariyle 15 gün boyunca, berber, spor salonları, kafeler ve restaurantlar kapatılacak hemen ardından Okulların tam kapanması gündeme gelecek!

13 Nisan Okullar kapanacak mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MEB Bakanı Ziya Selçuk hazır bulunacağı bilim kurulunda 13 Nisan salı itibariyle Okulların tam kapanma durumu da görüşülecek. Okulların da tam kapanma geçmesi bekleniyor.