Tiyatro sektörüne adım atması ise 1967 yılına denk gelir. Lale Oraloğlu tiyatrosunda profesyonel anlamda oyunculuğa başlamıştır.

Müge Anlı'da Pes Dedirten Olay! Eşi Kaybolunca Eğlence Mekanına Gitti! Müge Anlı'da Pes Dedirten Olay! Eşi Kaybolunca Eğlence Mekanına Gitti!
Tiyatro sektörüne adım atması ise 1967 yılına denk gelir. Lale Oraloğlu tiyatrosunda profesyonel anlamda oyunculuğa başlamıştır. Bir yıl sonra ise Münir Özkul ve Altan Karındaş Tiyatrosunda sahnelenen oyunlarda rol almaya başladı. Bu süreçte Kanlı Nigar, Astronot Niyazi gibi pek çok oyunun oyuncu kadrosunda yer almıştır.

Ayberk Atilla Nereli?


Ayberk Atilla İstanbul doğumludur. Televizyonda pek çok yapımda yer alan Atilla, Bir Demet Tiyatro isimli yapım sayesinde geniş çaplı tanındı. 2006 yılında ise senaristliğini Yılmaz Erdoğan’ın yaptığı Bir Demet Tiyatro isimli dizide Demet Akbağ, Yılmaz Erdoğan, Serhat Özcan, Zerrin Sümer, Erdal Tosun, Altan Erkekli, Bican Günalan, Volkan Saraçoğlu, Sinan Bengier, Pelin Körmükçü, Şebnem Sönmez gibi oyuncularla beraber rol aldı. 2015 yılında ise yönetmenliği İlker Ayrık tarafından yapılan Yapışık Kardeşler isimli flmde Hakan Bulut, İlker Ayrık, Suat Sungur, Erdal Tosun, Fırat Tanış, ivana Sert gibi isimlerle beraber kameralar karşısına çıktı. Bir yıl sonra ise senaristliğini Gupse Özay’ın yapmış olduğu Görümce isimli filmde yer aldı. Bu filmde Gupse Özay, Eda Ece, Buğra Gülsoy, Demet Akbağ, Ayşegül İşsever, Anıl Tetik, İnci Pars’a eşlik etmiştir. Oyuncunun bugüne kadar rol aldığı tiyatro oyunları arasında ise Yalandan Kim Ölmüş, Sevdiğim Adam Sevdiğim Kadın, Bana Bir Şeyhler Oluyor, Haraşo Hayatlar, Koca Sinan, Cahide, Çetin Ceviz, Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü gibi oyunlarda oynadı. İlk sinema deneyimi ise 1993 yapımlı Üçüzler filmi sayesinde oldu. Bu filmde Seyfi karakterini canlandırdı. Sonrasında ise Şenlik Var, Organize İşler, Pardon Yani, Neşeli Hayat gibi filmlerde oynamıştır.

Ayberk Atilla Dizileri


Ayberk Atilla ilk olarak 1992 yapımlı Zeki isimli dizide rol aldı. Sonrasında ise sırasıyla Hastane, Bir Demet Tiyatro, Baskül Ailesi, Dış Kapının Mandalları, 5 Maymun Çetesi, Konu Komşu, Güneş Yanıkları, Sırlar Dünyası, Hürrem Sultan, Ruhun Duymaz, Tadımız Kaçmasın, Rüya Gibi, Gönül Salıncağı, Mert ile Gert, Pulsar, Peri Masalı, Babam Sağolsun, Sevgili Düşmanım, Seksenler, Leyla ile Mecnun, Kiralık Aşk isimli dizilerde rol almıştır. Kiralık Aşk dizisi başrollerini Salih Bademci, Elçin Sangu, Barış Arduç, Seçkin Özdemir, Levent Ülgen ve Nergis Kumbasar’ın bulunduğu 2015 yapımlı romantik komedi dizisidir. 2 sezon boyunca ekranlara gelen dizi 69.bölümüyle final yaptı. Dizinin ilk bölümü 19 Haziran 2015 son bölümü ise 20 Ocak 2017 tarihinde ekrana geldi. Dizinin yapımcılığını Müge Turalı Pak, Melda Perahya Yalçın, Mehmetcan Yüksel yaparken, yönetmenliğini ise Metin Balekoğlu, Barış Yöş ve Şenol Sönmez yapmıştır. Oyuncunun diğer rol aldığı dizilerden biri olan Leyla ile Mecnun ise 9 Şubat 2011-17 Haziran 2013 tarihleri arasında ekranlara geldi. Dizi 3 sezon boyunca devam etmiş olup 104.bölümüyle ekranlara veda etti. Dizinin yapımcılığını Orkun Ünlü ve Funda Alp üstlenirken, yönetmenliğinde ise Onur Ünlü, Eyüp Boz ve Murat Onbul bulunuyor. Dizinin oyuncuları ise Ali Atay, Ezgi Asaroğlu, Melis Birkan, Müge Boz, Zeynep Çamcı, Ahmet Mümtaz Taylan, Osman Sonant, Köksal Engür, Ege Tanman, Serkan Keskin’dir. Dizinin senaristliğini Burak Aksak, görüntü yönetmenliğini ise Eyüp Boz ve Serdar Ünlütürk üstlendi. Dizi 17 Haziran 2013 tarihinde ise 104.bölümüyle son kez ekranlara gelmiştir.