Tarımsal Destek Ödemeleri ne zaman ödenecek? TC numaranızın son hanesine göre hesaplara para aktarılacak. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi'den çiftçiye yüzleri güldürecek ödeme müjdesi verildi.

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

Tarımsal destek ödemeleri kapsamında çiftçilere düzenli olarak yardım sağlanıyor. Bu sayede üretime her geçen gün daha da fazla katkı sunulmakta. 2023 yılında da aylık olarak çiftçilerin destek ödemelerini aldığını biliyoruz. Peki ya Ocak ayına ait tarımsal destek parası ne zaman hesaplara geçecek? Binlerce çiftçinin bu sorunun yanıtını araştırdığı biliniyor.

Bakanlıktan Açıklama Geldi!

Tarımsal destek ödemeleri için Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi açıklama yaptı. Ödemelerin hesaplara aktarılmaya başladığını vurgulayan Bakan, bu doğrultuda toplam 972 milyon 333 bin TL'nin ödeneceğini de belirtti. 

çiftçi

TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme Tarihleri

Çiftçiye sağlanacak destek ödemesinde tarihler de veriliyor. TC kimlik numaranızın son hanesi 6 veya 8 ile bitiyorsa ödemeler 27 Ocak'ta başlıyor. 2,4 ve 0 ile bitenler ise ödemelerini 3 Şubat'ta destek ödemelerini almaya başlayacak. Çiftçiler, düzenli olarak yardım almakla birlikte üretime olan katkılarını bu sayede artırabiliyor. Son yıllarda çiftçiye verilen desteklerde ciddi oranda bir artış görüldü.