Tarkan'ın büyük heyecan yaratan ve "en büyük organizasyon" olarak beklenen konseri için hazırlanan sahnenin çökmesi sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla düzenlenecek etkinliklerde kullanılmak üzere kurulan sahnenin çökmesi sonucu bir kişi yaralanmış ve olayla ilgili açıklama yapan Tunç Soyer, "Tarkan'ın sahne alacağı konser alanında yaşanan kaza için çok üzgünüz. Herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmaması ile teselli buluyoruz" demişti.

Ancak İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı yakınlarında Kordonboyu’na kurulan sahnenin üst kısmının, işçilerin çalıştığı esnada henüz belirlenemeyen bir nedenle çökmesi şüphe uyandırdı.

Sahnenin sanatçı Tarkan’ın İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı kapsamında vereceği konser ve etkinlikler için hazırlandığı bilinirken, önce "Geççek" şarkısı ile bir kesim tarafından tepki gören Tarkan'ın sonrasında ise festivaller teker teker iptal edilirken muhalif kanalda olan belediyenin hedef alındığı ve yaşananların sabotaj oladuğu konuşulmaya başlandı.

SON DAKİKA: Tarkan konseri öncesi korkutan olay! Sahne bir anda çöktü! - Takvim

Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları

Sosyal medyada uzman olduğunu da iddia eden birçok kişi tarafından böyle bir organizasyon için hazırlanan bir sahnenin çökmesinin çok zor olduğu ve sıradan ve hatta alt kademeden bir şirketin bile böyle bir kazaya sebebiyet vermeyeceği söylenirken, konserin maliyeti bile "acaba bütçeden mi kaçtılar" diyerek hesaplanmaya başladı ki tam da bu arada Tarkan'ın konseri ücretsiz verdiği öğrenildi.

Tarkan'ın yeni şarkısının çıkış tarihi belli oldu

"Tarkan’ın konser vereceği dev sahne yıkılmış…. bir şansızlık mı bu? Yoksa, ne olursa olsun diye engellenmek istenilen bir konser daha mı ?" şeklindeki ifadeler ile sosyal medya adeta ayaklandı.

Bu arada Tarkan'ın ise sosyal medya hesabından " İzmir’e gidiyorum. Bu konserin gerçekleşmesi için elimizden ne gelirse yapacağız." seslenmesi ile geniş bir destek aldı.