TBMM resmen onayladı! Emekli maaşlarına EKİM ayında para verilecek!

Cumhurbaşkanının talimatıyla başlayan emekli promosyon kampanyaları, yaklaşık altı yıldan bu yana emeklilere ek gelir sağlıyor. Ancak özellikle son iki yılda, yükselen enflasyon ve emekli maaşlarına yapılan yüksek oranlı zamlar, emekli promosyonlarının da artmasına neden oldu. Ekim ayı geldiğinde, milyonlarca emekli için promosyon güncellemeleri gündeme geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Cumhurbaşkanı talimatıyla bankalarla bir kez daha masaya oturarak yeni promosyon rakamlarını belirledi. Peki, emekliye ne kadar promosyon verilecek? Emekli promosyon ücretleri ne kadar oldu?

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

SGK, kamu bankaları ve özel bankaların da dahil olduğu 19 banka ile yeniden görüşmeler gerçekleştirdi. Bu görüşmeler sonucunda, emekli promosyon rakamları artık 15.000 TL'ye kadar yükseldi. SSK, Bağkur, memur emeklileri ve EYT emeklileri gibi milyonlarca vatandaş, bu promosyon ödemelerini alabilmek için bankalara başvuru yapabiliyor. Promosyon almak için sadece üç yıllık bir taahhüt sözleşmesi imzalamak yeterli oluyor.

Emekli promosyonları sağlayan bankalar arasında kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank, ve Halkbank gibi bankaların yanı sıra özel bankalar da bulunuyor. Özellikle yüksek promosyon veren bankalar arasında Akbank, Türkiye İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Finansbank ve ING Türkiye öne çıkıyor. Şu an için birçok bankada, ek taahhütlerle birlikte promosyon miktarı 15.000 TL'ye kadar yükselmiş durumda. 15.000 TL'yi alabilmek için tek bir şart bulunuyor, üç yıllık taahhüt sözleşmesini imzalamak. Bu sayede emekliler, ek gelir elde etme fırsatını değerlendirebilirler.