e-Devlet üzerinden kira yardımı başvurusunda bulunanlara ödeme yapılmaya başlandı. Eğer siz de artan kira ödemelerinden ötürü zorluk çekiyorsanız başvuru yapabilirsiniz. TC kimlik numarası 0,2,4,6,8 ile bitenlere müjdeli haber verildi. Kira yardımı kaç TL oldu?

Bakanlıktan gelen haberle birlikte kira desteğine ilişkin merak edilenler aktarıldı. Şehirden şehire değişmekte olan kira destek ödemesinde vatandaşların rahat bir şekilde kiralarını ödemesi amaçlanıyor. Sosyal destek kapsamında, eğer belirtilen şartları karşılarsanız sizler de düzenli olarak yardım parası alabilirsiniz.

TC'nizin Son Hanesine Göre Verilecek

Ödemeler her ay TC'nizin son hanesine göre yapılacak. Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası 0,2,4,6 ve 8 ile biten vatandaşlara  belirlenen tarihlerde ödeme sağlanıyor. Kira desteği kapsamında oturduğunuz şehirle birlikte 715 TL'den 1150 TL'ye kadar ödeme yapılmakta.

Hangi Şehir İçin Kaç TL Ödeniyor?

Kira yardımlarının şehirden şehire değişkenlik gösterdiği bilinmekte. Eğer istanbul, İzmir veya Ankara'da oturuyorsanız 1150 TL ödenmektedir. Bursa, Konya, Antalya ve Adana için ise 1085 TL ödeme yapılıyor. Mersin, Eskişehir, Erzurum ve Sakarya'da yaşayanlar için 995 TL ödenirken, Bolu veya Bingöl'de oturanlar için ödeme miktarı 715  TL'dir.

konut-2

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

Kira Yardım Başvurusu (e-Devlet)

e-Devlet üzerinden kira yardım başvurusunda bulunmak için öncelikli olarak hesabınıza giriş yapmalısınız. Sonrasında hak sahibi ailelere kira yardımına yönlendiren seçeneğe tıklayın. Burada başvuru işlemlerinizi rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Eğer e-Devlet şifreniz yok ise size en yakın PTT binasına giderek e-Devlet şifrenizi temin edebilirsiniz.