TC numaranız kaç ile bitiyorsa o tarihte ödeme alacaksınız. Son dakika ne zaman destek paralarının ödeneceği belli oldu. Devletten yardım alanlar bu habere çok seviniyor. Vakit geçmeden siz de Nisan destek ödemelerine başvurabilir ve sorgulama yapabilirsiniz.

Bakanlık, yardım ödemeleri konusunda oldukça hızlı davranıyor. Her ay düzenli olarak verilen desteklerle birlikte, sahip olduğunu TC kimliğinizin son rakamına göre belirlenen tarihlerde ödemenizi alabiliyorsunuz. Nisan ayının kaçında ödeme alacağınızı sorguluyorsanız detayları sizlerle paylaşalım. Son zamanlarda binlerce çiftçiye yüksek miktarda yardım parası ödendiği biliniyor. Üstelik düşük faizli ve yüksek vadeli krediler de veriliyor.

Çiftçiye Yüksek Ödemeler Yapılıyor!

Çiftçilerin üretime katkı sağlaması adına her türlü destek programı devreye sokuldu. Bu sayede çiftçinin üretimi teşvik edilmektedir. Şimdi ise Tarım ve Orman Bakanlığı'nın destek ödemesine dair duyurusu gündeme geldi. Bu duyuruyla birlikte ödemelerin ne zaman hesaplara yatacağı da belli oldu. Pek çok destek programı olduğu için ödeme tarihleri de değişkenlik göstermektedir.

TC Kimliğinize Göre Ödeme Tarihleri

Çiftçilere sağlanan bir diğer yardım türü de fındık alan bazlı gelir desteği için tarihler açıklandı. TC kimlik numarasının sonu 0 veya 2 ile bitenler, 14 Nisan 2023 tarihinde ödeme almaya hak kazanıyor. 4,6,8 ile bitenler ise 7 Nisan'da çoktan ödemesini aldı bile.

Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para! Vakıfbank bankamatik kartınıza ödeme! 20.000 TL'ye kadar acil para!

Milyarlarca TL Bütçe Ayırıldı!

Bakanlık, çiftçiye destek sağlayabilmek adına milyarlarca TL bütçe ayırdı. Bu bütçe ise aylık ödemelerde kullanılıyor. Çiftçiye hibe desteği de kesintisiz sağlanmakta. Çiftçilere sağlanan diğer ayrıcalıkları öğrenmek için bakanlığın resmi internet sitesine giriş yapabilirsiniz. Burada merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı bulunmaktadır.