Türkiye AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı için açılan keseyi konuşuyor... Damadın festivali TEKNOFEST dillere düştü.

En son öğrencilerin ‘barınma sorunu’ ile gündeme gelen Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nden "Damada 984 bin TL" şeklinde anonslara sebebiyet veren harcama gündeme geldi.

Rize’de, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne kayıt yaptıran onlarca öğrencinin kalacak yer bulamayıp sesinin sosyal medyada duyulaması üzerine çok sayıda öğrenci KYK Yeşilçay Yurt Müdürlüğü’nce iki günlüğüne misafir edilince gündeme düşen Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü "damat" için kasayı açtı haberleri yazılı basında yerini aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar ile kardeşi Haluk Bayraktar’a ait T3 Vakfı’nın organizasyonu TEKNOFEST için kamu kaynaklarının seferber edildi ve katılımcıları için alınan yemek hizmeti bedeli ile ayrı, ödemeyi yapan ile ayrı olay oldu.

Selçuk Bayraktar kimdir? - Selçuk Bayraktar kimdir? kimdir?

Mustafa Bildircin'in haberine göre; Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, “Teknofest Yarışması Katılımcıları İçin Yemek Hizmeti Alımı” ihalesi için 22 Temmuz’da onay aldı ve bu arada ihale de, Kamu İhale Kanunu’nun, “Doğal afet, salgın hastalık ve ani, beklenmeyen durumların ortaya çıkması durumunda” kullanılmasına izin verdiği pazarlık yöntemiyle 27 Temmuz’da gerçekleştirildi.

Kamuoyunda "adrese teslim ihale" olarak adlandırlan yöntemle gerçekleşen ihale sonucu ihaleyi alanın da şansı konuşulurken idare, festivale yarışmacı olarak katılanlara dağıtılacak yemekler için 1 milyon 134 bin TL yaklaşık maliyet hesabı çıkartması ile dudak uçuklattı.

Sosyal Medya Düzenlemesi İçin Harekete Geçildi! Neler Suç Sayılacak? Cezalar Neler? Sosyal Medya Düzenlemesi İçin Harekete Geçildi! Neler Suç Sayılacak? Cezalar Neler?

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Çelikoğlu Yemek Sanayi arasında  3 Ağustos’ta imzalanan sözleşmenin bedeli ise kayıtlara 984 bin TL olarak geçti.