Asgari ücretlisinden memuruna ve sosyal destek alanlara kadar çok fazla kişinin Temmuz ayında yeni zamla ödeme alacağı konuşuluyor. Maaş zammı yüzde kaç olarak belirlenecek? Merkez Bankası'ndan flaş adım geldi...

Maaş zamlarının en çok Temmuz ayında etkileneceği belirtiliyor. Yılbaşından sonra sıra Temmuz'a geldi. Ara zamların yapılacağı tarih için geri sayım başladı. Eğer güncel olarak kaç TL ve yüzde kaç zam yapılacağını merak ediyorsanız detayları aktaralım. Temmuz ayında ödemelerde yeni dönem başlayacak. Asgari ücretlilere ne kadar ödeneceği belli olacak gibi.

Asgari Ücretliye %20 Zam!

Eğer Merkez Bankası'nın 6 aylık enflasyon anketindeki sonuç ile aynı oranda zam yapılır ise, asgari ücret %20 artacak. Çünkü ankette 6 aylık enflasyon sonucu olarak %20 gözüküyor. Bu durumda asgari ücret %20'nin üzerine çıkacak. Böylelikle ödenecek para ise 10 bin 329 TL olacaktır.

temmuzmaaşş

En az 1 çocuklu ailelere ödenecek! 8.500 TL ödeme tüm hanelere kesinleşti! En az 1 çocuklu ailelere ödenecek! 8.500 TL ödeme tüm hanelere kesinleşti!

İşverenler Zam İstemiyor!

İşverenler, asgari ücrete ara zam istemiyor. Çünkü artan her asgari ücret, bir şekilde kendi ceplerini de etkilemekte. Hali hazırda çalışanların masrafları arttığı için de ürünlerin ve hizmetlerin ödemesinde de artış yaşanıyor. Bunun önüne nasıl geçilir bilinmemekte. Ancak Temmuz ayında yaklaşan bir asgari zam söz konusu.

temmuzmaaş