Dünyaca ünlü Türk fenomen Nusret Gökçe'nin adı son zamanlarda skandallarla anılıyor. Tuz serpme hareketiyle ünlenen ve dünyada "Salt Bae" olarak tanınan Nusret, ünlü sanatçılar William Hicks ve Josphe Lurato'ya restoranının duvarı için bir tasarım hazırl

MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi! MasterChef'te Şef Yarışmacıya Patladı! Doktora Görünmesini İstedi!
Dünyaca ünlü Türk fenomen Nusret Gökçe'nin adı son zamanlarda skandallarla anılıyor. Tuz serpme hareketiyle ünlenen ve dünyada "Salt Bae" olarak tanınan Nusret, ünlü sanatçılar William Hicks ve Josphe Lurato'ya restoranının duvarı için bir tasarım hazırlattı.Tasarımı Miami'deki restoranının duvarı için hazırlatan Nusret, bu tasarımı başka ürünlerde de kullanmaya kalkışınca olanlar oldu. Ünlü sanatçıların tasarımını peçeteliklerde, menülerde ve baharat şişelerinin üstünde kullanan Nusret'in başı derde girdi.Miami'deki restoranın duvarı için yapılan yapılan tasarımı New York, Doh ve Dubai'deki restoranların duvarlarında da kullanan Nusret, işi peçeteliklere kadar düşürünce sanatçılar kolları sıvadı. Nusret ile Miami'deki restoranının duvarı için anlaşan ve tasarımı da buna göre yapan sanatçılar William Hicks ve Josphe Lurato, tasarımın birçok üründe kullanıldığını görmeleri üzerine tepki gösterdi.


Mahkeme sanatçıları haklı buldu, Nusret geri adım atmadı!


Nusret'in peçetelikler ve menülerde dahi bu tasarımı kullanacağından haberlerinin olmadığını kaydeden sanatçılar, tasarılarının kendilerinden habersiz farklı nesneler üzerinde kullanması üzerine dava açtı. Sanatçılar William Hicks ve Josphe Lurato, Manhattan Federal Mahkemesi'ne yaptıkları başvuruda Nusret'in kendilerine 5 milyon dolar (yaklaşık 40 milyon TL) ödemesini talep etti. Bu talep üzerine mahkeme, bu tasarımın farlı ürünlerde kullanılmaması gerektiğini içeren kararını Nusret Gökçe'ye bildirdi. Bu başvuru üzerine Nusret'in tasarımları ürünlerden kaldırma yönünde herhangi bir adım atmadığı görüldü.