Threads'ın gidişatı, yeni özellikler duyurulsa da olumlu yönde ilerlemiyor. Elon Musk'ın X'ine karşı rakip olarak çıkan Threads, Mark Zuckerberg'in başarısız projelerinden biri olacağa benziyor.

4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme 4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme

Threads Kapanacak mı?

Threads, aktif kullanıcı sayısında erişmek istediği hedefe ulaşamaz ise kapanma noktasına gelebilir. Ancak yakın zamanda bunun gerçekleşmesi pek olası durmuyor. Yani, Mark Zuckerberg elinden geleni yapacak ve X'e karşı tüm kozlarını oynayacak. Elinde Meta gibi değerli bir şirketle beraber Facebook, Instagram ve Whatsapp'ı tutması avantaj olarak karşımıza çıkıyor. Bu bağlamda Threads'e gelen yeni özelliklerden söz edeceğiz. 

Threads, yaz mevsimlerinde Twitter'a kafa tutma iddiasıyla lanse edildi. Ancak platformun patlama yapmasına rağmen kullanımı hızla düşüşe geçti. Son gelişmelerle birlikte, Meta, Threads gönderilerini Facebook ve Instagram üzerinde de paylaşarak platforma canlılık katmayı hedefliyor.

Threads'e Facebook ve Instagram Desteği!

Facebook ve Instagram, Threads Gönderileriyle Tanışıyor Meta'nın, popülerliğini yitiren Threads uygulamasını canlandırma girişimleri kapsamında, Threads'te dikkat çeken gönderilerin Instagram ve Facebook'ta da yer alması kararlaştırıldı. Ancak bu gönderilerin, kullanıcıların rızası olmaksızın Facebook ana sayfasında yer alması eleştiri konusu oldu. Facebook'taki bu yeni bölüm, "Threads Önerileri" başlığı altında toplanarak geniş bir kitleye sunuluyor. Meta'nın bu hamlesi, Threads'u popülerleştirmek adına izlediği sıradışı stratejilere yeni bir örnek teşkil ediyor.

zuckerberggg

Threads platformu, kullanıcılara fotoğraf, video ve yazılı içerik paylaşma imkanı sunuyor, fakat son dönemlerde kullanıcı sayısında gözlemlenen düşüş platformun ivme kaybetmesine yol açtı. Meta bu durumu tersine döndürebilmek için diğer servislerini Threads'in yardımına koşarak kullanımını teşvik ediyor.

Threads gönderilerini Instagram Hikayeleri olarak paylaşabilmek olası bir seçenek. Ancak, Threads gönderilerinin izin almadan Facebook'ta paylaşılması kullanıcılar arasında tepkilere neden oldu. Zira "Threads Önerileri" bölümünü kapatma seçeneği sunulmamış. Gizlilik konusunda uzman olan kişiler, bu durumun şeffaflık ve onay eksikliğine dikkat çekerek endişelerini belirtiyor. Threads, kişisel paylaşımlar için ideal bir platform olarak tasarlandığından, içeriklerin kullanıcı onayı olmadan Facebook'ta paylaşılması bazı sorunları da beraberinde getirebilir. Ayrıca, birçok Facebook kullanıcısının Threads uygulamasını kullanmadığını da belirtmek gerek.