Timuçin Esen corona virüse yakalandı! Timuçin Esen'in sağlık durumu nasıl çok merak edildi. Hekimoğlu dizisinde Ateş Hekimoğlu karakterini canlandıran, aynı zamanda salgın başladığından bu yana Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan kamu spotu videoların

Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor! Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor!
Timuçin Esen corona virüse yakalandı! Timuçin Esen'in sağlık durumu nasıl çok merak edildi. Hekimoğlu dizisinde Ateş Hekimoğlu karakterini canlandıran, aynı zamanda salgın başladığından bu yana Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan kamu spotu videolarında rol alan Timuçin Esen coronaya yakalandı. Peki Timuçin Esen iyi mi?

Timuçin Esen corona pozitif!

TV100'den Birsen Altuntaş'ın haberine göre; Aile fertlerinin virüse yakalanmasın ardından Esen, test yaptırdı. Test sonucu pozitif çıkan oyuncunun hemen tedavisi başladı. Evinde dinlenen oyuncunun durumunun iyi olduğu öğrenildi. Tüm bu haberlerin ardından Hekimoğlu dizisinin akıbeti merak konusu oldu. İzleyiciler Hekimoğlu bitecek mi? Hekimoğlu bu hafta var mı sorularına yanıt aramaya başladı.Hekimoğlu bitecek mi? Yeni bölüm ne zaman

Dizinin başrol oyuncusu Timuçin Esen corona virüse yakalandıktan sonra Hekimoğlu'nun devam edip etmeyeceği çok merak edildi. Ancak geçtiğimiz haftalarda Karga Seven Pictures, Hekimoğlu dizisine corona virüs tedbirleri kapsamında sette çalışma saatlerini kısaltmaya gitti ve planlamalara göre bundan sonra Hekimoğlu dizisinde 2 haftada bir bölüm çekilecek.

Timuçin Esen'in de corona çıkmasının ardından dizinin çekimlerine ara verildi.

Ancak tabii ki bu durum dizinin bitmesi için bir sebep değil. Tedbirlerin daha da arttırılacağı set ortamında; ilerleyen süreçte Esen’in sahneleri ise Timuçin Esen’in sağlık durumuna göre planlanacak.

Timuçin Esen kimdir? Kaç yaşında

Corona Virüs testi pozitif çıkan ve tedavisi evde devam eden Timuçin Esen, 14 Ağustos 1973 tarihinde Adana'da Devlet Su İşleri'nde çalışan avukat anne ve avukat baba'nın ilk çocuğu olarak doğmuştur. Annesinin adı Nihal ve babasının adı Üstün Esen'dir. Çocukluğu 7 yaşına kadar Keban Barajı lojmanlarında geçti. Tumiçin Esen'in ailesi aslen Niğdelidir. TED Ankara Koleji mezunu. Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nde iki yıl okuduktan sonra İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Ankara Hacettepe Devlet Konservatuarı'nda okurken, barlarda çalıp söylemeye başladı.
İtalya ve ABD'de de tiyatro eğitimi aldı. Los Angeles'taki California Insitute of the Arts Üniversitesi'nde 7 yıl sinema - yönetmenlik üzerine master yaptı.

Öğrencilik yıllarında "Çıkmaz Sokak" adında, orta metrajlı bir film çekti.

Timuçin Esen, eğitimini tamamladıktan sonra yurda dönerek ve "Gurbet Kadını" dizisinde Hakkı Ağa rolüyle seyircinin karşına geçti. Dizi sonrasında Meltem Cumbul ve Şener Şen'le beraber "Gönül Yarası" adlı sinema filminde de rol aldı.

Gönül Yarası filminde gözü kara ve dünyayı aşkı uğruna yıkacak bir adam olan Halil karakterini canlandıran Esen, canlandırdığı bu karakterle 42. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En iyi Yardımcı Erkek ödülünü aldı.

Timuçin Esen, "Hırsız Polis" adlı dizide kendini işine adayan, idealleri uğruna yaşayan, Çınar rolüyle izleyicilerin beğenisini topladı.

İstanbul Beyoğlu'nda 2012 yılında açtığı, peştamal, havlu, sabunluk ve benzer hediyelik eşya satılan bir mağazası var. mağazasının adını Fransızca "Peche de Malle" (Sandıktaki Şeftali) koydu.

Müzisyenliği de olan Timuçin Esen 2011 yılında ''Mayhoş'' adlı ilk albümünü çıkardı.

Timuçin Esen'in rol aldığı yapımlar

2012 - Kumun Tadı
2011 - Labirent
2008 – Göl
2005 - Gönül Yarası
2005-2007 - Hırsız Polis (dizi)
2003 - Yazı Tura
2003 - Deliyle Geçen Gece 2003
2003-2004 - Gurbet Kadını (dizi)

Gülperi dizisinin ardından Hekimoğlu'nda başrol oynayan Timuçin Esen, iki sezondur Dr. Ateş Hekimoğlu karakterine hayat veriyor.